کدخبر : 149330
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

پورالحسینی از آموزش و پرورش گچساران رفت/رشد ۳۲ درصدی خلق منابع اقدام مهم پورالحسینی

جنوب پرس: پس از یک دوره 5 ساله خدمت، پورالحسینی از آموزش و پرورش گچساران رفت.
13970815000530_Test_PhotoH

به گزارش جنوب پرس، پیش از ظهر امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس آموزش و پرورش گچساران با حضور معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش، فرماندار، فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسوولان شهرستانی و فرهنگیان گچساران در سالن اجتماعات فرهنگیان برگزار شد.

 در این آیین سید ظهیرالدین پورالحسینی با تسلیت ایام محرم و صفر است گفت: امام حسین (ع) آموزگار شهادت است.

 رئیس سابق آموزش و پرورش گچساران با بیان اینکه اول معلم خداست، افزود:  هدف بعثت پیامبران تعلیم و تربیت است که امروز این مسوولیت بر عهده آموزش و پرورش قرار گرفته است و امروز  مردم در قبال آموزش و پرورش احساس تکلیف دارند.

 پورالحسینی  با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اسلام، شهدای هشت سال دفاع مقدس، ابراز کرد: یاد و خاطره شهدای فرهنگی و شهدای دانش آموز را گرامی می داریم.

 وی با اشاره به فرموده رهبر راحل عنوان کرد: امام خمینی (ره)  فرموده اند  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

 رئیس سابق آموزش و پرورش گچساران با اشاره به روز ۱۳ آبان ماه روز دانش آموز ابراز کرد:  در این روز شاهد حضور گسترده اقشار مردم، جامعه دانش آموزی و دانشگاهی گچساران  بودیم.

 پورالحسینی در ادامه با اشاره به دیگر فرمایشات امام راحل در زمینه این که خدمات نظام را باید برای مردم بازگو کرد، اظهار کرد: در اولین روز از مسوولیت کاریم در آموزش و پرورش به همکاران عرض کردم که در مدارس اگر اولیایی وارد شد نیاز نیست که در جلسه انجمن و اولیا گزارش داده شود همان اندازه که تغییرات اساسی در مدارس به صورت زیرساختی  در زمینه نرم افزاریی و سخت افزاریی انجام گرفته برای ارائه به مردم کافیست.

 وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۲ به عنوان رئیس آموزش و پرورش منصوب شدم، افزود: با پیشنهاد مدیرکل، فرماندار و نماینده مردم گچساران و باشت این مسوولیت را پذیرفتم.

 پورالحسینی ادامه داد: در اولین سال کار خود در آموزش و پرورش شرایطی بر کشور حاکم بود که بسیاری از دوستان پذیرش مسوولیت در آموزش و پرورش را خیلی سخت می دانستند و بیان می کردند که مسوولیت در آموزش و پرورش با چنین شرایطی یا باید عاشق باشی و یا دیوانه.

 رئیس سابق آموزش و پرورش گچساران  اذعان کرد: با قبولی مسوولیت آن چه که تکلیف شد انجام و آن چه که انجام نشد ناشی از نخواستن نبود بلکه امکانات این اجازه را نداده است.

 وی با اشاره به اینکه کار خود را در آموزش و پرورش با دو محور اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی آغاز کردم، ابراز کرد: کار در آموزش و پرورش با شعار اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی شروع شد و بایستی جهادی عمل می کردیم.

پورالحسینی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار دادیم و با اتخاذ این سیاست در سال ۱۳۹۲ که درآمد آموزش و پرورش گچساران ۶۰ میلیون تومان  بود در سال ۱۳۹۳ به یک میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: خلق منابع و دارایی ها  در آموزش و پرورش طی یک سیاست بلند مدت به صورت برنامه محور صورت گرفته است.

 رئیس سابق آموزش و پرورش گچساران با بیان اینکه آموزش و پرورش گچساران سرلوحه و سرمشق آموزش و پرورش استان است، اظهار کرد: تجربه کاری ما توسط دکتر فانی به عنوان تجربه مدیریتی برتر شناخته شد.

 پورالحسینی با بیان اینکه رشد ۳۲ برابری در خلق منابع و دارایی‌های آموزش و پرورش صورت گرفت، عنوان کرد: در همان سال اول مدیریتی من در آموزش و پرورش تمامی بدهی‌های انرژی و بازار با این روند پرداخت و تسویه شد.

 وی ابراز کرد: آن درآمد یک میلیاردی در سال ۹۳ امروز به ۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس سابق آموزش و پرورش گچساران خاطرنشان کرد:  مبلغ ۸۸ میلیون تومان درآمد ناخالص آموزش و پرورش در سال ۹۲ بود که امروز یک میلیارد تومان در درمانگاه فرهنگیان و ۲ میلیارد تومان درآمد آموزش و پرورش در شهرستان است.

 پورالحسینی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش شهرستان  در برخی از هزینه ها به آموزش و پرورش استان نیز کمک کرده است.

 به گزارش فارس، در این مراسم از زحمات سید ظهیرالدین پورالحسینی تقدیر و محمد شهبازی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش گچساران منصوب شد.

 گفتنی است، پیش از این محمد شهبازی به عنوان معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گچساران فعالیت داشت.

منبع فارس/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما