کدخبر : 149315
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت توجه دستگاه ها به مسائل اجتماعی/ لزوم خروجی محوری برنامه ها

جنوب پرس:  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: توجه دستگاه ها به مسائل اجتماعی حایز اهمیت است و نباید صرفا نگاه ها به حوزه اقتصادی و سیاسی معطوف شود.
2928875

به گزارش جنوب پرس، علی محمد احمدی ظهر سه شنبه در نشست شورای اجتماعی و فرهنگی استان، افزود: نگاه دستگاه های استان به حوزه های مختلف باید به شکل متوازن باشد و جامعه ای که به مسائل اجتماعی و گستره آن توجه نکند، با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد.

احمدی با اشاره به تخصیص ۱۴۰۰ میلیون تومان به حوزه اجتماعی استان در سال ۹۷، ابراز داشت: ‌باید با برنامه ریزی و اهتمام مناسب، اقدامات خروجی محوری در حوزه مسائل اجتماعی عملیاتی شود.

استاندار با تاکید بر اینکه باید خروجی محوری و تحقق عملیاتی برنامه ها را داشته باشیم، تصریح کرد: باید گام هایی که با خروجی همراه باشد، عملیاتی شود.

احمدی با بیان اینکه در استان نیز باید توجه ویژه ای به چالش های پیش رو در حوزه اجتماعی شود، عنوان داشت: آسیب ها و پیامدهای مشکلات اجتماعی می تواند هزینه بسیار بالاتری نسبت به هزینه کرد مرحله پیشگیری داشته باشند.

احمدی با اشاره به اجرای طرح توانمند سازی زنان سرپرست خانوار حاشیه شهرهای استان، گفت: باید گزارش مناسبی از خروجی این برنامه تهیه شده و مشخص شود که این آموزش ها تا چه میزان خروجی اشتغال و توانمند سازی را محقق کرده اند.

استاندار همچنین خواستار تحقق هدفگذاری های آموزش و مشاوره پیش از ازدواج جوانان و مشاوره ژنتیک شد، و بیان کرد: باید ضمن اینکه بستر سازی برای ازدواج آسان را فراهم می کنیم، توجه به مسائل مشاوره ای و آزمایشات ژنتیک در حوزه کاهش معلولیت ها را داشته باشیم.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما