کدخبر : 149294
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

اعزام ۲۳ هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور آغاز می شود

مسئول روابط عمومی سپاه فجر فارس از اعزام ۲۳ هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور خبر داد.

به گزارش جنوب پرس، سرگرد جلال یارمحمدی با اشاره به آغاز اردوهای راهیان نور دانش آموزی در استان فارس گفت: یکی از راه های آشنایی نسل های جدید انقلاب با آرمان ها امام راحل و شهدا، بازدید از مناطق عملیاتی و زیارت مشهد شهدای کربلای ایران است.

وی افزود: مقام معظم رهبری تأکید بسیاری بر فناوری استفاده ازثروت عظیم دفاع مقدس  ونشر گنجینه ناب دفاع مقدس  میان جوانان و نوجوانان دارند که یکی از بهترین راه های تحقق این مهم، حضور نوجوانان در مشهد شهیدان دین و میهن است که حس معنویت خاص و دوست داشتنی عجیبی بر روح و روان حاضران جاری می‌کند.

مسئول روابط عمومی سپاه فجر فارس از اعزام  اولین کاروان دانش آموزان به اردوی راهیان نور توسط سپاه فجر فارس خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از ۲۳ هزار دانش آموز در چند مرحله به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند و اولین گروه صبح فردا توسط ۱۷ دستگاه اتوبوس دانش آموزان دختر از ناحیه مقاومت احمد بن موسی (ع) شیراز به این مناطق عزیمت می کنند.

یارمحمدی ادامه داد: اعزام در دو مرحله صورت می گیرد که اولین مرحله ویژه دانش آموزان دختر است که از ۱۶ آبان ۹۷ لغایت ۲۰ آذر به این اردو اعزام می شوند، همچنین مرحله دوم یعنی اعزام دانش آموزان پسر از ۱ بهمن لغایت  ۳۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی درباره برنامه های فرهنگی راهیان نور دانش آموزان گفت: طبق پیش بینی های انجام شده و برای استفاده هرچه بهتر دانش آموزان از این اردوی معنوی ، برای هر دستگاه اتوبوس یک خادم الشهدا، یک راوی و یک روحانی پیش بینی شده است تا در طول مسیر و در مناطق عملیاتی کنار دانش آموزان باشند.

مسئول روابط عمومی سپاه فجر فارس این اردوی معنوی را فرصت مناسبی برای دانش آموزان دانست و تصریح کرد: شنیدن روایت زندگی مدافعان حریم دین و میهن می‌تواند تاثیر قابل توجهی خصوصا در نوجوانان و جوانان برای «الگوسازی» و «الگوگیری» از آن رادمردان خداباور بی ادعا داشته باشد.

یار محمدی در پایان اهداف اردوی راهیان نور دانش آموزی را آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس، معرفی الگو ها و اسطوره های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر، تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز و همچنین معرفی و حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس دانست.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما