کدخبر : 149285
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

تکذیب زنده سوزی ۳۰۰ قلاده سگ در اهواز/فقط لاشه سه سگ در میان زباله ها سوخت

جنوب پرس: رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان اهواز گفت:با توجه به اینکه زباله را در آن منطقه آتش می‌زنند تعداد 3 قلاده سگ که معلوم نیست چه کسی لاشه آن‌ها را آنجا رها کرده همراه با زباله می‌سوزد.
13960122000200_Test_PhotoH

به گزارش جنوب پرس، علی بنی عگبه درباره خبر آتش زدن سگ‌های ولگرد اظهار کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که شهرداری منطقه ۸ اهواز و شهرداری کوت عبدالله در منطقه پشت بنکداران زباله‌های خود را به‌صورت غیرقانونی در منطقه پشت بنکداران تخلیه می‌کنند و همین عامل سبب تجمع سگ‌های ولگرد هم شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه زباله را در آن منطقه آتش می‌زنند تعداد ۳ قلاده سگ که معلوم نیست چه کسی لاشه آن‌ها را آنجا رها کرده همراه با زباله می‌سوزد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان اهواز بابیان اینکه سگ‌ها زنده‌زنده آتش نگرفتند، عنوان کرد: اطلاعی نداریم چه کسی لاشه سگ‌ها را آنجا آورده و به چه نحوی این سگ‌ها کشته‌ شده‌اند.

هر چه گشتیم بیشتر از ۳ لاشه سگ پیدا نکردیم 

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: موضوع سوزاندن ۳۰۰ قلاده سگ در منطقه قلعه چنعان را بررسی کردیم که باید بگویم اصلا این موضوع صحت ندارد.

وی افزود: اولاً این منطقه جزو محدوده شهری اهواز نیست و ما از باب احساس وظیفه این موضوع را بررسی کردیم، با فردی که آن کلیپ منتشر شده را تهیه کرده است به محل سوزانده شدن زباله‌ها در قلعه چنعان بعد از چاه‌های نفت رفتیم که دیدیم فقط ۳ لاشه سگ در آنجا وجود دارد و فقط زباله سوخته شده دیده می‌شود.

محمدرضا قنواتی گفت: هر چه گشتیم بیشتر از ۳ لاشه سگ پیدا نکردیم و مشخص نیست این آمار و اخبار کذب از کجا به‌وجود آمده است. این کلیپ در کل کشور پخش شده و تهیه کنندگان و منتشر کنندگان آن باید بابت تشویش اذهان عمومی توضیح بدهند.

به گزارش خبرگزاری فارس،روز گذشته کلیپی در شبکه های اجتماعی  منتشر شد که تعدادی از فعالان محیط زیست با حضور در منطقه ای در حوالی شهر اهواز مدعی زنده سوزی ۳۰۰ قلاده سگ در آن شده اند.

منبع فارس/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما