کدخبر : 149225
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

پدافند غیر عامل مهم ترین رویکرد مدیریت بحران است

جنوب پرس: مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس از پدافند غیرعامل به عنوان مهمترین رویکرد مدیریت بحران شهری نام برد.

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز حمیدرضا حیدری‌پوری در همایش پدافند غیرعامل اظهار کرد: پدافند غیرعامل از مهم‌ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است.

وی با بیان اینکه ایمنی و امنیت از دیرباز تاکنون در برنامه‌ریزی و مدیریت سکونتگاه‌های شهری مورد توجه قرار دارد، افزود: این مهم در فضاهای شهری نیز لازم بوده و در بستر نگاهی جامع، اقدامات سیستم دفاع غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد تا افزایش توان و اقتدار نظام و کاهش آسیب‌پذیری‌های کالبدی و انسانی از تجاوزات احتمالی، امکان وقوع یابد.
مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس ادامه داد: در این میان، پدافند غیرعامل را مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‌ای می‌دانند که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها و تاسیسات شهری و تجهیزات و شریان‌های شهری و منطقه‌ای در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن می‌شود.
حیدری‌پوری تصریح کرد: در این راستا، بررسی پدافند غیرعامل و تحقق یکپارچگی، شناسایی عوامل موثر بر یکپارچگی و تفرق در مدیریت شهری و پدافند غیرعامل ضروری است.
وی گفت: شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی اقدامات قابل توجهی نسبت به این مهم انجام داده و برنامه‌های مدونی را برای آینده نزدیک به اجرا می‌رساند.
این مقام مسؤول با اشاره به حضور پررنگ شهرداری بندرعباس در نمایشگاه پدافند غیرعامل استان، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری منظم آموزش‌های لازم ویژه همکاران و شهروندان، نسبت به آگاهی‌بخشی لازم در این زمینه تاثیرگذار باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما