کدخبر : 149175
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

دستگیری ۹ فعال شرکت هرمی کیونت در تهران

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 9 فعال شرکت هرمی موسوم به کیونت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش جام جم به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ جهانگیر تقی پور افزود: با انجام اقدامات ویژه پلیسی مخفیگاه و محل فعالیت ۹ نفر از فعالان شرکت هرمی موسوم به کیونت در محدوده خیابان استاد معین شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه هر ۹ نفر دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

 			 				 					دستگیری ۹ فعال شرکت هرمی کیونت در تهران

وی در خصوص نحوه فعالیت این شرکت تصریح کرد: شرکت کیونت در واقع همان شرکت هرمی موسوم به گلدکوئیست است که با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب اعضای عمدتا جوان می کرد.

سرهنگ تقی پور ادامه داد: اعضای فعال شرکت پس از مراجعه متقاضیان کار، آنها را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و پس از برگزاری چندین جلسه آموزشی نهایتا به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان دریافت می کردند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: اعضای فعال شرکت پس از دریافت این مبالغ، فریب خوردگان را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضای خانواده می کردند تا زمینه ادامه فعالیت خود را فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما