کدخبر : 149108
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

مانور پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در جنوب استان بوشهر برگزار شد

جنوب پرس: مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، همزمان در دو بندر کنگان و عسلویه برگزار شد.
1910682

به گزارش جنوب پرس، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر صبح دوشنبه در حاشیه این مانور اظهار داشت: از مهمترین اهداف برگزاری این مانور می‌توان به ارتقای آمادگی نیروها در راستای مقابله با اهداف دشمنان اشاره کرد.

سیاوش ارجمندزاده با تشریح سناریو این مانور و تمرین خاطرنشان کرد: بر اساس این برنامه شناور بیگانه برای خرابکاری وارد بنادر عسلویه و کنگان شده بودند که  پس از اطلاع‌رسانی از نفوذ شناور بیگانه، مرکز فرعی جست‌وجو و نجات دریایی بنادر عسلویه و کنگان وارد عرصه شدند.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی در کنگان و عسلویه به حالت آماده‌باش درآمده و نیروهای یگان حفاظت با همکاری نیروی انتظامی و مرزبانی نسبت به تعطیلی عملیات اسکله، متفرق کردن خودروهای مستقر در اسکله و یا در حال تخلیه و بارگیری و همچنین کارگران و یا افراد مستقر در اسکله پرداخت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: پس از اعلام اخطار دریابانی به شناور خرابکار و عدم تبعیت از دستور فرمانده دریایی، با فراخوان دیگر شناورهای کمکی دریابانی و ندسا، در حوضچه، موتورلنج خرابکار را متوقف کرده که پس از ورود نیروهای امنیتی و نظامی به لنج و بازرسی از آن، صحت خبر اولیه دریافت شده، محرز می‌شود.

وی افزود: در این عملیات شناور خرابکار بیگانه در موج شکن بنادر  کنگان و عسلویه پهلو داده شده و با دستگیری و تحت مراقبت قرار گرفتن افراد خرابکار مانور مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، همزمان در دو بندر کنگان و عسلویه پایان یافت.

ارجمندزاده با اشاره به اجرای مانور در مدت یک ساعت خاطرنشان کرد: آشنایی مفهومی با منشا تهدیدات پدافند غیرعامل و بررسی و تقویت ارتباطات دستگاه‌های همکار و عضو کارگروه تخصصی مخاطرات دریایی از اهداف مهم این مانور بود.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما