کدخبر : 149031
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

۵۰ وقف جدید در استان فارس رونمایی می شود

جنوب پرس:  مدیرکل اوقاف فارس گفت: به مناسبت هفته وقف از ۵۰ وقف با نیت های جدید به ارزش ۳۰ میلیارد تومان در استان فارس رونمایی می شود.

۵۰ وقف جدید در استان فارس رونمایی می شود

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام عباس موسوی صبح دوشنبه در نشست خبری هفته وقف افزود: ۲۰۰ هزار رقبه در فارس است و یک هشتم بقاع متبرکه کشور در فارس است.

وی افزود: در شهر شیراز ۶ اداره و دفتر نمایندگی قرار دارد که ۴ دفتر اجرایی است و ۲ دفتر دیگر تخصصی دارو و درمان و اداره فرهنگی مطرح است.

مدیرکل اوقاف فارس تصریح کرد: طی ۳ سال گذشته ۷ هزار جلد سند مالکیت موقوفات و اماکن مذهبی اخذ شده و رتبه اول کشور را در اختیار داریم.

حجت الاسلام موسوی یادآور شد: حدود ۲۰ پروژه سرمایه گذاری اقتصادی با زیربنای ۷۵ هزار مترمربع در موقوفات در حال اجرا است.

وی با اشاره به نیات جدید واقفین نیز گفت: وقف های بزرگی در این راستا ایجاد شد از جمله نیت پژوهش، تحصیلات تکمیلی، حمایت از تکنولوژی های جدید روز و.. است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس ادامه داد: در حوزه وقف سلامت نیز فعالیت های بزرگی انجام شده و امروز شاهد فعالیت گسترده آنها و خدمات رسانی به بیش از ۸۰ هزار نفر هستیم.

حجت الاسلام موسوی در خصوص ویژه برنامه های هفته وقف نیز گفت: همایش همه واقف باشیم، تجلیل از واقفین و خیرین، رونمایی از ۵۰ وقف جدید با نیات مختلف اجتماعی، رونمایی از پوستر جشنواره وقف و ویژه برنامه شوق تکریم از برنامه های این هفته است.

وی ادامه داد: محافل قرآنی، نشست های صنفی با جامعه نخبگان و اساتید دانشگاه، ویژه برنامه وقف و سلامت و درمان رایگان، اعزام ۱۶۰ مبلغ به مناسبت دهه وقف و تبلیغ چهره به چهره با دانش آموزان از جمله برنامه های این هفته است

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما