کدخبر : 149028
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

۱۳ نمایشگاه کتاب در خوزستان برپا می شود

جنوب پرس:  مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از برنامه ریزی برای برپایی ۱۳ نمایشگاه کتاب در خوزستان خبر داد.

۱۳ نمایشگاه کتاب در خوزستان برپا می شود

به گزارش جنوب پرس ، منصور رستمی کوهی  شامگاه گذشته در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: از ۱۹ آبان برپایی ۱۳ نمایشگاه کتاب در استان را برنامه ریزی و بزرگترین آن در کتابخانه مرکزی اهواز خواهد بود.

وی افزود: با همکاری کانون پرورشی فکری کودکان در چهار مرحله به روستاها رفتیم و در این ایام دوباره آن را اجرایی می کنیم. نقدهای کتاب را به صورت جدی در سطح استان دنبال و یک نقد ملی هم با نقد آثار مصطفی مستور که از نویسندگان بزرگ و به نام خوزستان است، درنظر گرفتیم.

رستمی کوهی با اشاره به هماهنگی با آموزش و پرورش خوزستان و نواختن زنگ کتاب و کتابخوانی در روز ۲۴ آبان ادامه داد: برای اولین بار در اهواز برگزاری سمینار وقت مطالعه، حافظه و یادگیری را به صورت عمومی در دو روز برنامه ریزی کردیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به افتتاح دو کتابخانه در منطقه منبع آب اهواز و سریه شهرستان باوی بر استفاده گسترده از فضای مجازی تأکید کرد و گفت: اجرای شبانه کتاب و کودک در شهرستان های مختلف استان نیز برنامه ریزی شده است.

رستمی کوهی با اشاره به اینکه تنها منبع مدیریت کتابخانه ها بحث نیم درصد شهرداری ها بوده که این سهم همواره با چالش مواجه بوده است، بیان کرد: ۱۳ کتابخانه با ۷۰ نفر نیروی انسانی در اهواز داریم و وقتی شهرداری اهواز برای هفت ماهه اول سال فقط ۵۰ میلیون تومان پرداختی داشته باشد، قطعا کارهای مدیریتی با مشکل مواجه و بودجه ای برای انجام کارهای فرهنگی نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته برای یک دوره سه کتابخانه ۶۰ میلیون تومان قبض آب بها صادر شده ادامه داد: حداقل یک فکر اختصاصی برای کتابخانه های اهواز داشته باشیم.

رستمی کوهی در پایان از برنامه ریزی برای اجرای ۷۸۶ برنامه از ۱۹ تا ۳۰ آبان در سطح کتابخانه ها خبر داد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما