کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند

کدخبر : 149025
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
 مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان گفت: کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند تا بتوان از آنها به عنوان المان استفاده کرد.

کتابخانه های در حال احداث باید طراحی شاخصی داشته باشند

به گزارش جنوب پرس [1] ، شهاب صدیقی  شامگاه گذشته در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان خوزستان اظهار کرد: ساختمان کتابخانه های احداثی در نقاط مختلف شهرها باید یک معماری خاصی برای آن لحاظ شده باشد؛ کتابخانه در همه کشورها یکی از المان های کارت پستالی محسوب و برای حضور افراد مشوق خواهد بود.

وی افزود: پیشنهاد می شود از نظام مهندسی و معماران پیشکسوت برای طراحی کتابخانه های در حال ساخت کمک بگیریم. همچنین اینکه فعالیت های جانبی در کتابخانه ها داشته باشیم و از آن جمله می توان به نمایش فیلم اشاره کرد؛ خصوصا در نقاطی که کمبود سینما داریم و این مسئله باعث جذب افراد به کتابخانه ها می شود.

صدیقی بیان کرد: سال گذشته سرجمع بودجه جاری شهرداری های استان، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان که یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن محقق و از این بین ۴۵ درصد مربوط به شهر اهواز است.

مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان گفت: بر اساس محاسبات انجام شده باید در سال حداقل پنج میلیارد و حداکثر ۸.۵ میلیارد تومان وصولی برای کتابخانه ها داشته باشیم.

صدیقی تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰ درصد بودجه های شهرداری از محل ارزش افزوده تأمین می شود که پرداخت بودجه کتابخانه ها از این محل مستلزم بخشنامه ها و دستورالعمل های خاص از نهادهای اقتصادی ذیربط است.

منبع:مهر


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.