کدخبر : 148984
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

پخت آش نذری ۸۴ تنی در شیراز

جنوب پرس: آش نذری ۸۴ تنی به‌مناسبت سالروز رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در شیراز پخت و توزیع می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، مدیر گروه فرهنگی و مذهبی امام هادی(ع) کمیل شیراز صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: همزمان با ۲۸صفر سالروز وفات پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی(ع)، آش صلواتی به وزن ۸۴ تن طبق سنت ۱۹ ساله طبخ و بین مردم توزیع می‌شود.

محمد اسدی با اشاره به اینکه برخی انتقاد می‌کنند که پول آش را به فقرا بدهید، افزود: ما بر اساس نیات مردم موظف هستیم در همان راستایی که آنان پول نذر می‌کنند آن را صرف کنیم و مردم پول برای طبخ آش داده اند و نمی‌توان در جای دیگری آن را صرف کرد.

وی گفت: هزینه‌های این طبخ توسط مردم فارس و حتی استان‌های همجوار تامین می‌شود و هیچ‌گونه اعتبار و یا کمک دستگاه‌های دولتی در کار نیست.

اسدی با اشاره به اینکه در روز‌های دوشنبه و سه شنبه به حضور آقایان نیازمندیم، تاکید کرد: ۷۰۰ نفر برادر و ۲۰۰ نفر خواهر برای طبخ آش همکاری می‌کنند.

مدیر گروه فرهنگی و مذهبی امام هادی (ع) کمیل با تاکید بر اینکه پخت آش نذری با حضور و مشارکت مردم انجام می‌شود، بیان کرد: در حد توان توزیع آش نیز در نقاط مختلف شهر از جمله تعدادی از مراکز خیریه، خانه سالمندان، مراکز نگهداری از معلولان ذهنی و … انجام می‌شود.

اسدی گفت: توزیع آش صلواتی از ساعت ۵ صبح ۲۸ صفر در پارک خلدبرین آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: افردی که نذر دارند می‌توانند هزینه نذر‌های خود را به شماره حساب ۳۷۲۴۴۷۵ بانک رفاه به نام گروه فرهنگی کمیل و یا به شماره کارت ۶۲۱۹۸۶۱۰۲۱۰۲۷۴۸۶ بانک سامانم به نام محمد حسنی واریز کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما