کدخبر : 148974
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

پرونده تخلف در فروش آلومنیوم المهدی را تاحصول نتیجه پیگیری می‌کنم

جنوب پرس: عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با انتقاد از نحوه برخورد با مفسدان اقتصادی گفت: خریدار آلومنیوم المهدی، با تهدید به تعطیلی کارخانه معیشت یک هزار و 800 تا 2هزار کارگر شاغل در این کارخانه را اهرمی برای فشار به دولت و باج خواهی قرار داده است.

به گزارش جنوب پرس ، احمدمرادی صبح امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان با اشاره به جایگاه دستگاه‌های نظارتی در بازدارندگی از تخلفات و رفع مشکلات جامعه افزود: متاسفانه قبح اختلاس و سواستفاده از بیت المال در حال کمرنگ شدن است و نگران این وضعیت هستیم و به همین دلیل باید مجازات را متناسب با نوع جرم تعیین نمود و تا توان بازدارندگی داشته باشد.

وی اظهار داشت: متاسفانه طی سال‌های اخیر برخورد با اختلاس و سواستفاده کمرنگ شده است و ما از دولت انتظار داریم تذکرات نمایندگان مجلس را جدی بگیرند و در مواردی که نمایندگان، دولت را جریان سواستفاده های مالی قرار می‌دهند، با این موارد برخورد و از وقوع مجدد آن جلوگیری نمایند.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به قرارداد واگذاری آلومنیوم المهدی گفت: من بارها و بارها در خصوص واگذاری فساد آمیز آلومنیوم المهدی اعتراض و نطق کردم و هر چه بیشتر بر روی این واگذاری حساس می‌شویم؛ ابعاد وسیع‌تری از تضییع حقوق بیت‌المال را شاهد هستیم و گزارشات متعدد دیوان محاسبات و سازمان بازرسی هم تائید کننده این مدعاست که خریدار اهلیت لازم را برای خرید نداشته است و متاسفانه سازمان خصوصی سازی حاضر به پذیرش اشتباه خود نیست.
این نماینده مجلس همچنین با اشاره به از مدار خارج شدن حدود ۱۵۰واحد دیگ این کارخانه گفت: خریدار با تهدید به تعطیلی کارخانه معیشت یک هزار و۸۰۰ تا ۲هزار کارگر شاغل در این کارخانه را اهرمی برای فشار و باج خواهی از دولت قرار داده است و متاسفانه این باج خواهی در یک مرحله منجر به باجگیری ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومانی شده است و خریدار همچنان بدنبال اخذ امتیازات بیشتر است.
وی خاطرنشان کرد: واگذاری آلومنیوم المهدی با قمیت ۸۰۰ میلیارد تومان در حالی انجام شده است که ارزش روز مجموعه بیش از ۵هزار میلیارد تومان بوده است و بدتر از آن خریدار با عدم پرداخت اقساط وام های خارجی اعتبار بین‌المللی واحدهای اقتصادی کشور را خدشه دار نموده است و امروز نیز با ارز ۴۲۰۰ تومانی مواد مصرفی خود را وارد می کند و با دلار ۱۵ هزار تومانی صادر می‌نماید و علی رغم محکومیت در شورای رقابت حاضر نیست حتی یک کیلوگرم شمش تولیدی را در بورس داخلی عرضه نماید.
مرادی افزود: بنده بعنوان نماینده مردم تا حصول نتیجه دست از پیگیری پرونده تخلف در فروش آلومینیوم المهدی برنمی‌دارم و از تمام اختیارات قانونی خود برای دفاع از حقوق مردم و کارگران مظلوم این کارخانه استفاده خواهم کرد.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و سایر نهاد های نظارتی کشور درخواست نمود با تمام توان با فسادهای آشکار اینچنینی برخوردهای قانونی نمایند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما