کدخبر : 148943
یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

استکبارستیزی ملت ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی است

جنوب پرس: مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر گفت: استکبارستیزی ملت ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی است.

استکبارستیزی ملت ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی است

به گزارش جنوب پرس ، مهراب کیانی اظهار داشت: مهمترین پیام عاشورا این است که زیر بار ظلم نمی‌رویم و با ظالمان می‌جنگیم و در طول تاریخ باید شمر زمان را بشناسیم.

وی با بیان اینکه روحیه عاشورایی ملت را به سمت ظلم‌ستیزی حرکت می‌دهد، تصریح کرد: دانش‌آموزان امروز ما اگر بیشتر از دانش‌آموزان دهه ۶۰ انقلابی نباشند، کمتر نیستند و شاهد حضور گسترده آنها در راهپیمایی ۱۳ آبان هستیم.

مسئول بسیج دانش آموزی استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر تاریخی باشکوه و طولانی به طول شش قرن در مبارزه با استکبار و استعمار دارد که دو قرن آخر آن مبارزه با بریتانیا بوده است.

وی بیان کرد: استان بوشهر در تسخیر لانه جاسوسی هم نماینده داشته است که شهید عبدالرحمن یاعلی مدد از تسخیرکنندگان لانه جاسوسی بود که بعدها در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

کیانی در مورد شعار مرگ بر آمریکا خاطرنشان کرد: پیام این شعار از پیام‌های قرآن است که قرآن هم برای استکبار طلب مرگ می‌کند و در احادیث و ادعیه هم این موضوع را به خوبی می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه مصداق استکبار آمریکا است، اضافه کرد: آمریکا برای نقاط مختلف جهان پیام‌آور مرگ بوده است و کشتار گسترده و متعددی را در سطح جهان داشته است و این شعار مرگ بر آمریکا تنها مختص ما نیست.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد