کدخبر : 148840
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

بارندگی از فردا در استان بوشهر آغاز می‌شود/ احتمال آبگرفتگی معابر

جنوب پرس: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به آغاز بارندگی در استان از فردا، گفت: با توجه به تشدید بارش‌ها در روز سه‌شنبه احتمال آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.
بارش باران و تگرگ

به گزارش جنوب پرس، پیام مساعدی در گفت‌وگو  اظهار داشت: با توجه به بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی جوی، از روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی به مرزهای غربی و جنوب غربی کشور ناپایداری‌های جوی بتدریج در نیمه شمالی خلیج فارس افزایش می‌یابد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت یکشنبه بارندگی در شمال و غرب خلیج فارس آغاز شده و به تدریج طی روزهای دوشنبه و سه شنبه ضمن تشدید و تقویت ناپایداری‌های جوی، بارندگی به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش تندباد در نیمه شمالی خلیج فارس و مناطق شمالی و مرکزی بویژه سواحل استان ادامه یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به تشدید بارش‌ها در روز سه‌شنبه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: انتظار می‌رود بارش‌ها به تناوب تا روز پنج‌شنبه بر روی خلیج فارس و در سواحل استان ادامه یابد.

دریا متلاطم می‌شود

مساعدی ادامه داد: از اواخر وقت روز یکشنبه تا اواخر هفته جاری به سبب وزش باد شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای خلیج فارس به‌ویژه قسمت‌های شمالی و مرکزی آن به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود و توصیه می‌شود در هنگام دریانوردی ملاحظات ایمنی مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد و در برخی نقاط گاهی افزایش ابر و احتمال بارش خفیف و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد غالبا شمال شرقی تا جنوب شرقی گاهی شمال غربی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت گاهی تا ۳۸ کلیومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۳۳ دقیقه بامداد، جزر ساعت ۱۱ و ۴۳ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۸ و ۳۹ دقیقه خواهد بود.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما