کدخبر : 148800
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت

دلایل آبگرفتگی معابر بازار درگهان از زبان شهردار

جنوب پرس: شهردار درگهان قشم دلایل آبگرفتگی بی سابقه معابر بازار این شهر طی بارندگی اخیر را برشمرد.

به گزارش جنوب پرس ، سید محمد کاظمی شهرویی اظهارداشت: بارش‌های رگباری و بی‌سابقه چند روز اخیر که در دو دهه گذشته بی‌سابقه بود، موجب آبگرفتگی معابر مابین بازار قدیم و مجتمع‌های تجاری این شهر شد که نیروهای عملیاتی بلافاصله برای رفع آن اقدام کردند.

وی افزود: طبق بررسی میدانی ۳۰۰ میلیون تومان خسارت بارندگی در درگهان قشم برآورد شده که بیشترین خسارات مالی به چندین دستگاه خودرو و موتور سیکلت وارد شده است.

شهردار درگهان قشم بیان داشت: طبق بررسی‌های صورت گرفته وجود برخی از عملیات عمرانی ناتمام مربوط به مدیریت امور درگهان منطقه آزاد، شرکت گاز، شهرداری و دیگر دستگاه‌های متولی در نقاط مختلف شهر، سبب آبگرفتگی معابر شد که طی آن خسارت جزئی به مردم و چند کسبه نیز وارد آمد.

این مسؤول اضافه کرد: نیروهای خدماتی شهرداری درگهان و مدیریت امور درگهان منطقه آزاد قشم ۲۰ دقیقه پس از بارندگی بی‌سابقه ۶۳ میلی متری که طی ۲ ساعت در شهر درگهان بارید با کمک تجهیزات و ماشین آلات راه سازی وارد عمل شده و اقدام به هدایت آب‌های سطحی و پاکسازی محیط کردند.

کاظمی شهرویی با بیان اینکه ۳۰ دقیقه پس از شروع عملیات آبگرفتگی معابر تخلیه شده است، اظهار امیدواری کرد: سعی خواهیم داشت بعد از این بتوانیم با هماهنگی بیشتر خسارت‌های احتمالی را مدیریت کرده و به حداقل برسانیم و همچنین با دعوت از مدیران دستگاه‌های متولی به صورت تخصصی طرح‌ها و پیشنهادات سازنده برای بهسازی بازار درگهان انجام دهیم و هر چه سریع‌تر نسبت به رفع این معضل اقدام کنیم.

شهردار درگهان قشم خاطرشان کرد: شهرداری درگهان پیش از این با انجام عملیات زهکشی و آسفالت معابر محلات توانسته است از آبگرفتگی معابر تا حدی جلوگیری و موجب کاهش خسارات احتمالی شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما