کدخبر : 148795
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

طرح جام باشگاه‌های کتابخوانی در داراب اجرا می‌شود

جنوب پرس: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب گفت: طرح جام باشگاه‌های کتابخوانی باهدف ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعاتی هم‌زمان با سراسر کشور در داراب اجرا می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، مهدی هدایی  اظهار داشت: باشگاه‌های کتابخوانی با همکاری و مشارکت آموزش‌وپرورش، فرهنگ و ارشاد، تشکل یاران کتاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مهدهای کودک در شهرستان داراب راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: تعداد اعضای فعال در هر باشگاه ۱۰ نفر است و تسهیلگر و مربی در مهدهای کودک و مدارس با حضور گروه‌های سنی کودک و نوجوان به اجرای طرح می‌پردازند.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی داراب خاطرنشان کرد: برنامه اصلی باشگاه‌ها شامل قصه‌گویی و تصویرگری است و تهیه آثار خلاقانه نظیر فیلم و عکس که در شناساندن باشگاه‌ها مؤثر عمل کند، برای اعضا امتیاز محسوب می‌شود.

هدایی بابیان اینکه تاکنون ۳۰ مدرسه از منطقه فورگ در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: متقاضیان با دریافت معرفی‌نامه از فرهنگ و ارشاد و مراجعه به سایت  http://bookpromotion.ir  تا نیمه آبان ماه می‌توانند در طرح باشگاه‌های کتابخوانی ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به مزایای شرکت در این طرح فرهنگی اظهار داشت: اعضای شرکت‌کننده در باشگاه‌های کتابخوانی با دستورالعمل تخفیف ۳۰ درصد می‌توانند با مراجعه به مراکز فروش کتاب از این تخفیف بهره‌مند شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد داراب اضافه کرد: همچنین اعضای فعال می‌توانند در جشنواره استانی و کشوری باشگاه‌ها که زمان برپایی آن توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام می‌شود، شرکت کنند.

هدایی اظهار امیدواری کرد: استقبال افراد و مراکز آموزشی باعث استمرار این طرح در طول سال می‌شود و ما را به هدف غایی که تربیت نسلی بافرهنگ و اهل مطالعه است، نزدیک می‌کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما