کدخبر : 148794
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

۱۱۱ ميليون و ۴۸۵ هزار سهم در بورس فارس مبادله شد/افزایش شاخص بازار

جنوب پرس: مدير بورس منطقه‌ای فارس گفت: 111 ميليون و 485 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 383 ميليارد ريال هفته‌ گذشته در بورس فارس مبادله شد.

به گزارش جنوب پرس ، کرشمه ترابیان  بابیان این‌که ۵۰ درصد از معاملات هفته‌ی گذشته مربوط به خرید و ۵۰ درصد از معاملات مربوط به فروش سهام است، اظهار داشت: در معاملات بورس منطقه‌ای فارس ۱۱۱  میلیون و ۴۸۵ هزار سهم مبادله شد.

وی با اشاره به مبادله ۳۸۳ میلیارد ریالی حق تقدم، افزود: تعداد سهام مبادله شده در این هفته مربوط به ۲۸۹ شرکت است که در این مدت برای ۱۱۲ نفر کد سهام‌داری جدید صادر شد.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس بابیان این‌که بیشترین تقاضای خرید سهام مربوط به شرکت‌های «صندوق سرمایه‌گذاری پارند پایدار سپهر»، «سایپا» و «سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین» بود، گفت: شرکت‌های «سایپا»، «ایران خودرو دیزل» و «پلی اکریل» بیشترین تقاضای فروش سهام را داشتند.

ترابیان بیشترین ارزش ریالی خرید سهام را مربوط به شرکت‌های «مس سرچشمه»، «پتروشیمی غدیر» و «تجهیزات نیروی زنگان» عنوان کرد.

وی ادامه داد: سهام شرکت‌های «کارخانجات مخابراتی ایران»، «هلدینگ خلیج فارس» و «بانک صادرات» بیشترین ارزش ریالی فروش را داشتند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با اشاره به فعالیت ۲۸ شرکت کارگزاری در بورس از افزایش ۲۳۰۷ واحدی شاخص کل بازار خبر داد و تصریح کرد: شاخص کل بازار به عدد ۱۸۳ هزار و ۳۶۷ رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما