کدخبر : 148746
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

۱۸۰ مدرسه در فارس بازسازی می‌شود/ نیاز ۳۵۰۰ کلاس درس به سیستم گرمایشی

جنوب پرس: مدیرکل نوسازی مدارس فارس با اشاره به تجهیز هزار و 500 باب کلاس درس مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد، گفت: 3 هزار و 500 کلاس نیز در صورت تأمین اعتبار به این سیستم‌ها مجهز می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ،  سرفراز موصولی در شیراز اظهار داشت: از ۵ هزار کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد تاکنون هزار و ۵۰۰ باب مجهز و ۳ هزار و ۵۰۰ کلاس دیگر نیز در صورت تأمین اعتبار به این سیستم‌ها مجهز می‌شود.

وی با اشاره به تعبیه سیستم حرارت مرکزی «شوفاژ» در ۴ هزار کلاس درس و نیز اجرای بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه اسپلیت ۲ منظوره در مدارس مناطق معتدل و سردسیر استان، گفت: درمجموع ۱۴ هزار و ۱۰۰ کلاس درس در ۵ سال اخیر مجهز به سیستم گرمایشی شدند.

این مسؤول از آغاز عملیات اجرایی ۱۲۰ طرح آموزشی دراستان فارس خبر داد و افزود: کار احداث و تکمیل ۲۳۰ طرح آموزشی و پرورشی در ۱۷۲ هزار مترمربع زیربنا با بیش از یک هزار و ۲۰۰ کلاس درس که به دلیل محدودیت منابع اعتباری ناتمام مانده بود از سر گرفته شده است.

موصولی تصریح کرد: تاکنون ۱۱۰ کلاس درس تکمیل و آماده تحویل به دانش‌آموزان بوده و نیز ۲۰۵ طرح آموزشی دیگر با یک هزار و ۱۰۰ کلاس درس در حال اجرا است که تا دهه مبارک فجر یا مهرماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان داشت: در صورت تأمین اعتبار ویژه از سوی مردم و دولت ایمن‌سازی افزون‌بر ۹ هزار و ۵۰۰ کلاس درس که به استحکام بیشتری نیاز دارند محقق می‌شود، اما در شرایط فعلی به میزان اعتبار تخصیصی از سوی دولت و با مشارکت خیران کار بازسازی مدارس غیراستاندارد که بیش از ۱۸۰ باب آموزشگاه در سطح استان فارس است اجرایی می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس فارس اضافه کرد: انتقال دفتر مجمع خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور از تهران به شیراز، نشست‌های خیران مدرسه‌ساز برای ساخت فضا‌های آموزشی، بازدید از مدارس تخریبی و نیز احداث طرح‌های نیمه‌تمام آموزشی از دیگر فعالیت‌های اداره کل نوسازی مدارس فارس بوده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما