کدخبر : 148729
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای طرح ملی دادرس در قالب ۱۵۰ تیم در استان بوشهر

جنوب پرس:  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر از اجرای طرح ملی دادرس در قالب ۱۵۰ تیم از مدارس استان در سال تحصیلی جاری خبر داد.

اجرای طرح ملی دادرس در قالب ۱۵۰ تیم در استان بوشهر

به گزارش جنوب پرس ، حسن قلندری صبح شنبه در نشست با مسئولین هلال احمر استان در دفتر معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: طرح دادرس در قالب ۱۵۰ تیم از مدارس استان در سال تحصیلی جاری اجرا می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: طرح دادرس یکی از طرح های مهمی است که در حوزه آموزش وپرورش با همکاری هلال احمر انجام می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: اهمیت این طرح برای تمام مناطق کشور به ویژه برای استان بوشهر با توجه به موقعیت خاص این استان بدیهی و غیر قابل انکار است.

وی بر ضرورت برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان و دست‌اندرکار این طرح و همچنین برگزاری مراسم افتتاحیه در شهرستان ها و تقدیر از مجریان این طرح در سراسر استان تاکید کرد و اظهار داشت: این اداره کل،آمادگی لازم برای تسهیل در هر چه بهتر اجرا شدن طرح در شهرستان ها و مناطق استان را دارد.

قلندری با بیان اینکه این طرح در پایه هشتم مدارس متوسطه دوره اول و با رعایت سرفصل آموزشی کتاب دادرس اجرا می شود یادآور شد: زمان اجرای آموزش های این طرح به مدت ۸ ساعت درسی (معادل ۱۶ ساعت) با هماهنگی مسئولان آموزش و پرورش و مدرسه با حضور مربی هلال احمر صورت می پذیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش ساعاتی تحت عنوان تعالی برای مدارس تعریف خواهد شد برخی از این ساعات برای اجرای طرح مفید خواهد بود.

قلندری با اشاره به اینکه حداقل تعداد دانش آموزان در هر مدرسه ۳۰ نفر جهت تشکیل دو تیم آماده ۱۴ نفره به علاوه یک نفر ذخیره برای هر تیم خواهد بود ادامه داد: تیم های برگزیده هر مدرسه در مرحله شهرستانی مطابق شیوه نامه به رقابت خواهند پرداخت تا تیم برگزیده هر شهرستان مشخص شود.

وی با بیان اینکه در مدارس تعیین شده هر شهرستان می بایست آموزش طرح ملی دادرس به بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان مدرسه آموخته شود ابراز داشت: در اصطلاح به این مدارس، مدارس امدادی اطلاق خواهد شد.

تجلیل از تیم‌های برتر سال قبل

معاون هلال احمر استان بوشهر نیز در این نشست ضمن تقدیر از همکاری های معاونت تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش استان، اظهار امیدواری کرد که امسال نیز همچون سال گذشته و حتی بهتر از سال های قبل تیم های استان موفق به کسب افتخارات ملی خواهند شد.

آمنه غریبی همچنین یادآور شد: طی مراسمی با حضور مسئولین، از تیم های افتخار آفرین سال گذشته تجلیل خواهد شد.

وی بیان کرد: آموزش های لازم برای این طرح ملی تا پایان آذرماه باید خاتمه یابد و مرحله درون مدرسه ای تا تاریخ ۱۵ دی ماه ۹۷ و شهرستانی تا تاریخ ۳۰ دی ماه برگزار شود.

سال گذشته تیم دادرس دختران از مدرسه اتحاد بوشهر و تیم پسران از مدرسه شهید باقری شهرستان جم به عنوان نمایندگان استان بوشهر در جشنواره کشوری حائز مدال های افتخارآمیزی شدند و تیم مدرسه شهید باقری جم علاوه بر کسب مدال های رنگارنگ موفق به دریافت جام بشر دوستی مسابقات نیز شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما