کدخبر : 148602
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

استعدادیابی ۶۷۵ هکتار از اراضی ملی میناب

جنوب پرس: سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از استعدادیابی 675 هکتار از اراضی ملی این شهرستان در مهر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ خسرو بهرامی‌نژاد گفت: از مجموع ۶۷۵ هکتار اراضی استعدادیابی شده در سه ماهه سال جاری میزان ۵۰۴ هکتار آن برای طرح‌های کشاورزی و ۱۷۰ هکتار از آن برای طرح‌های غیر کشاورزی (شیلات، صنعتی، تولیدی ، نظامی و….) می‌باشد.

وی افزود: شهرستان میناب از قطب‌های کشاورزی و دامپروری استان می‌باشد و محصولات تولیدی زیادی در این منطقه تهیه می‌شود، لذا ایجاد صنایع و فعالیت‌های وابسته به این بخش‌ها امری ضروری به نظر می‌رسد در این راستا بسیاری از افراد این شهرستان اقدام به فعالیت در زمینه طرح‌های وابسته به امور کشاورزی و دامپروری می‌نمایند بنابراین همه ساله شاهد درخواست‌های قابل توجهی برای واگذاری اراضی در این شهرستان هستیم.

بهرامی‌نژاد گفت: احداث سرد خانه و صنایع تولیدی برای نگهداری و فراوری محصولات کشاورزی از جمله طرح‌هایی است که بیشتر مورد نیاز می‌باشد همچنین به دلیل  مجاورت به دریا، صنایع و فعالیت‌های وابسته به شیلات نیز در این منطقه بسیار فعال می‌باشد و مواردی از قبیل پرورش آبزیان رونق چشمگیری در این منطقه دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما