کدخبر : 148598
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

اختصاص ۹۰ درصد مشوق برای سرمایه‌گذاران شهرک صنعتی ارسنجان

جنوب پرس: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اختصاص 90 درصد مشوق به سرمایه‌گذاران شهرک صنعتی ارسنجان از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد ناحیه صنعتی فیجان خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، احد فتوحی امروز پس از بازدید از شهرک صنعتی ارسنجان، در جلسه شورای اداری این شهرستان بابیان این‌که زیرساخت‌های مناسبی در شهرک صنعتی ارسنجان برای ایجاد و استقرار ۱۶۴ واحد صنعتی و جذب سرمایه‌گذاران فراهم‌شده است، اظهار داشت: در این شهرک صنعتی ظرفیت ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۰۰۰ نفر فراهم‌شده است.

وی از مشوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری تا سقف ۹۰ درصد برای حمایت از سرمایه‌گذاران و رونق شهرک صنعتی خبر داد و افزود: کاهش سهم نقدی به ۵ درصد با اقساط ۴۸ ماهه، از دیگر مشوق‌هایی است که در اختیار سرمایه‌گذاران گذاشته می‌‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: اگر سرمایه‌گذاران در این شهرک صنعتی بر اساس برنامه زمان‌بندی‌شده بتوانند واحد صنعتی خود را به بهره‌برداری برسانند و ایجاد اشتغال کنند تا سقف ۹۰ درصد از اسناد تعهدی آن‌ها به‌عنوان مشوق بازگردانده خواهد شد.

فتوحی بابیان این‌که شهرک صنعتی ارسنجان ازلحاظ طرح‌های عمرانی دارای همه زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی است، تصریح کرد: شهرک صنعتی ارسنجان دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق، گاز، شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب است و طرح بخشی از آسفالت ورودی و تکمیل ساختمان نگهبانی نیز در چند ماه گذشته در این شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسیده است.

وی از سرمایه‌گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان ارسنجان و وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه‌گذاری، از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند.

این مقام مسؤول بابیان این‌که شهرک صنعتی ارسنجان با مساحت ۷۰ هکتار، دارای ۳۳ هکتار اراضی صنعتی قابل‌واگذاری است، ادامه داد: هم‌اکنون ۳۰ قرارداد صنفی، خدماتی و صنعتی با سرمایه‌گذاران برای ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی منعقدشده که از این تعداد ۲ واحد با اشتغال‌زایی ۳۰ نفر در مرحله بهره‌برداری است.

فتوحی از واگذاری ۲ هکتار زمین در قالب این قراردادها و آماده بودن ۳۱ هکتار از اراضی صنعتی خبر داد.

وی با اشاره به درخواست فرماندار شهرستان درزمینه‌ی تبدیل منطقه صنعتی فیجان این شهرستان به ناحیه صنعتی از آمادگی این شرکت برای راه‌اندازی این ناحیه صنعتی خبر داد و مطرح کرد: بررسی‌های فنی و کارشناسی برای ایجاد ناحیه صنعتی در دستور کار قرار می‌گیرد.

فرماندار شهرستان ارسنجان نیز با اشاره به بروز خشک‌سالی در این شهرستان، حرکت در مسیر توسعه صنعتی را از راهبردهای مهم به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت: در این زمینه از سرمایه‌گذاران حمایت‌های لازم در سطح شهرستان انجام و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به حمایت از سرمایه‌گذاران هستند.

محمدباقر کاظمی با اشاره به اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری، از سرمایه‌گذاران خواست از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند و افزود: واگذاری مدیریت منطقه صنعتی فیجان به شرکت شهرک‌های صنعتی و ایجاد و راه‌اندازی ناحیه صنعتی در این منطقه از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که می‌تواند بستر مناسب برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار فراهم کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما