کدخبر : 148595
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

سهم ۴ درصدی استان در صدور کارت‌ها بازرگانی

جنوب پرس: رئیس صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به سهم 4 درصدی استان در صدور کارت‌های بازرگانی از تعلیق 4 کارت بازرگانی خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، علی همتی با اشاره به سهم ۴ درصدی استان در صدور کارت‌ها بازرگانی، اظهار داشت: روزانه ۲۵ فقره تقاضای جدید و ۷ فقره پرونده دارندگان کارت بازرگانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی از تعلیق ۴ کارت بازرگانی خبر داد و افزود: علت تعلیق کارت‌های بازرگانی از دست دادن روند شرایط قانونی دارندگان کارت‌های موصوف و اجرای تصویب‌نامه جدید هیئت‌وزیران است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: طبق اصلاحیه اخیراً مقررات کارت‌های بازرگانی، سقف ارزشی واردات برای اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت‌کننده این کارت‌ها برای سال اول ۵۰۰ هزار دلار و برای سال دوم ۲ میلیون دلار تعیین شد.

همتی بابیان این‌که دارندگان کارت بازرگانی برای سال سوم و پس‌ازآن در صورت مثبت بودن ارزیابی عملکرد آن‌ها بدون رعایت محدودیت سقف ارزش، مجاز به واردات هستند، ادامه داد: واحدهای تولیدی دارای مجوز صنعتی از مراجع ذی‌ربط برای تأمین نیازهای تولیدی خود، از شمول این بند مستثنا هستند.

وی تصریح کرد: دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای واردات را ندارند و در صورت احراز واگذاری کارت بازرگانی یا انجام رفتارهای سوء تجاری، اتاق‌های بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تعاون و کشاورزی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند نسبت به تعلیق یا ابطال کارت اقدام کنند.

این مقام مسؤول با اشاره به مسؤولیت دارندگان کارت بازرگانی، تأکید کرد: بعد از ابلاغ آیین‌نامه جدید دارندگان کارت باید برای محل فعالیت خود دفتری جداگانه که موقعیت اداری داشته باشد معرفی کنند.

همتی اصلاحیه‌های صورت گرفته را عاملی جهت کاهش درصد سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی عنوان کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما