هشدار پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد در مورد تماس‌های تلفنی و پیامک‌های مشکوک و نا‌شناس

کدخبر : 148580
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد تماس‌های تلفنی و پیامک‌های مشکوک و نا‌شناس هشدار داد.

به گزارش جنوب پرس [1] ، به نقل از پایگاه خبری پلیس سرگرد روح الله شهبازی‌پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: افراد سوء استفاد‌ه‌گر و کلاهبردار و واضح تر عنوان کنیم هکر هایی که با ارسال پیام و پیامک و حتی برقراری تماس با شماره‌هایی، عنوان می‌کنند من در گروه شما عضو هستم و پیامکی به اشتباه برای شما ارسال می‌شود که برای من بفرستید و در برخی موارد اعلام می‌کنند شما برنده جایزه شده‌اید و …، که متاسفانه برخی از کاربران ، هم بطور ناآگاهانه اقدام به ارسال کد و یا اطلاعات خواسته شده برای شماره ناشناس می‌کنند.

وی افزود : این افراد می‌توانند با دریافت کد مربوطه، به تمام اطلاعات از قبیل لیست مخاطبان، و سایر اطلاعات شخصی و حتی استفاده از پیام رسان هایی از جمله واتساپ یا تلگرام افراد دسترسی پیدا کنند.

شهبازی پور با تاکید بر اینکه، تحت هیچ شرایطی، کد و اطلاعات خواسته را به شماره ناشناس را ارسال نکنند افزود : مردم عزیز و کاربران فضای مجازی، به اینگونه پیام ها، تماس‌ها اهمیت ندهند و از ارسال و دادن هر گونه اطلاعات و … جدا خودداری کنند.

این مقام پلیس در فضای سایبری افزود: پیگیری و رصد پلیس فتا در حال انجام است و پلیس فتا به طور قاطع، با مجرمان فضای سایبری و افرادی که سعی در برهم زدن آرامش و امنیت روانی سایر کاربران را دارند برخورد جدی خواهد داشت.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.