کدخبر : 148574
چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت ۸۴ واحد پذیرایی غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد/گنجگون بیشترین تجمع واحدهای غیرمجاز

جنوب پرس: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 84 واحد پذیرایی غیرمجاز با 310 نفر اشتغال در استان وجود دارد که هیچ نظارتی بر آنها صورت نمی‌گیرد.

به گزارش جنوب پرس ، محمود باقری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل شرایط آب و هوایی سالانه پذیرایی گردشگران زیادی از سراسر کشور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از ساماندهی محورهای گردشگری استان خبر داد و افزود: حفظ محیط زیست و جنگل‌ها مهم‌ترین یکی از اهداف مهم ساماندهی محورهای گردشگری است که اولویت مهم اداره‌کل گردشگری استان است.

این مسؤول با اشاره به ظرفیت جوامع عشایری و روستایی برای توسعه گردشگری استان گفت: در راستای توسعه گردشگری استان سعی داریم که از ظرفیت جوامع محلی برای توسعه گردشگری عشایری استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که روستای گنجگون بیشترین تجمع واحدهای غیر مجاز را دارد افزود: پنج حوزه سد شاه قاسم، روستای پریکدان، ملهشوره و گرگو، روستای گنجگون و تنگ سرخ به طول ۳۸ کیلومتر ساماندهی می‌شود.

باقری با بیان این‌که  ۵۰ تا ۶۰ درصد واحدهای غیرمجاز در اطراف شهر یاسوج هستند، گفت: ۸۴ واحد پذیرایی غیرمجاز با ۳۱۰ نفر اشتغال در استان وجود دارد که هیچ نظارتی بر آنها صورت نمی‌گیرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما