کدخبر : 148541
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

۴۵۵۰ موکب اربعین در کربلا خدمات رسانی می کنند

جنوب پرس: چهار هزار و ۵۵۰ موکب به صورت رسمی و ثبت شده در استان کربلا به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی می کنند.

۴۵۵۰ موکب اربعین در کربلا خدمات رسانی می کنند

به گزارش جنوب پرس ، بخش موکب ها و هیئت های مذهبی عراق اعلام کرد در مراسم اربعین حسینی امسال تنها در داخل مرزهای استان کربلا، چهار هزار و ۵۵۰ موکب به صورت ثبت شده و دارای مجوز که از سوی مردم این استان و سایر استان های عراق و همچنین برخی کشورهای دیگر مثل ایران راه‌اندازی شده است به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی مختلفی می‌کنند.

این تعداد موکب شامل آنهایی است که اقدام به ثبت رسمی خود و دریافت مجوز کرده اند در حالی که بسیاری از موکب ها بدون ثبت در حال خدمات رسانی هستند.

خانه های مردم استان کربلا نیز به سوی زائران اربعین باز است و آنها در این مدت با سخاوت تمام پذیرای زائران امام حسین علیه السلام هستند به گونه ای که کمتری منزلی در شهر کربلا به خصوص نزدیک حرمین را می توان یافت که خالی از زائر باشد.

این موکب های خدمات رسان خدمات خود را از روزهای ابتدایی حماسه اربعین به صورت تصاعدی افزایش داده اند و در روز اربعین حسینی به اوج رسانده‌اند ضمن اینکه اغلب آنها تا پایان زیارت اربعین به خدمات رسانی خود به شکلی گسترده ادامه می دهند.

موکب ها هم خدمات متنوعی ارائه می دهند و تنها به خوراک خلاصه نمی شود. برای نمونه می‌توان به موکب هایی اشاره کرد که کالسکه نوزادان یا ویلچر سالمندان و جانبازان را تعمیر می‌کنند. شستشوی لباس ها، معالجه و درمان، ماساژ، یافتن گم شده ها، امانات، راهنمای زائر و خدماتی از این دست نیز از سوی موکب ها به زائران ارائه می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما