کدخبر : 148536
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

کشاورزان استان بوشهر مراقب خسارت باران و تگرگ باشند

جنوب پرس: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طی روزهای آینده کشاورزان استان بوشهر مواظب خسارت باران و تگرگ باشند.

کشاورزان استان بوشهر مراقب خسارت باران و تگرگ باشند

به گزارش جنوب پرس ، احمد سبحانی با اشاره به وضعیت حوی استان بوشهر در روزهای آینده، اظهار داشت: آسمان استان طی روزهای آینده در برخی مناطق استان با رگبار پراکنده، رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای و احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: نخلداران به منظور جلوگیری از خسارت باران و تگرگ و فعالیت قارچ های ساپروفیت و آفات انباری در محصولات برداشت شده نسبت به پوشش مناسب محصول اقدام کنند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: گوجه کاران با توجه به پیش بینی بارش تگرگ در برخی مناطق زیر کشت گوجه فرنگی از جمله ارتفاعات دشتستان، دشتی و جم نسبت به پوشش ردیف های کاشت با پلاستیک اقدام کنند.

وی تصریح کرد: همچنین کشاورزان بایستی نسبت به پایش بیماری‌های خاکزاد و فعالیت شپشک آردآلود اقدام و پس از بارش باران به دلیل شیوع بیماری های برگی سموم قارچ کش حفاظتی استفاده کنند.

وی گفت: گلخانه‌داران به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش بوته‌میری نسبت به تهویه مناسب، تنظیم دما و رطوبت گلخانه اقدام کنند.

سبحانی افزود: باغداران با توجه به شروع فعالیت مگس انبه برای جلوگیری از تخم‌گذاری مگس روی میوه‌ها نسبت به نصب تله‌های جلب کننده و لورهای غذایی (پروتئین هیدرولیزات و متیل یوژینول) اقدام و پس از بارش به دلیل گسترش بیماری شانکر باکتریایی سموم قارچ کش حفاظتی (ترکیبات مسی) استفاده کنند.

وی اظهار داشت: کنجد کاران در صورت بارش نسبت به پوشش خرمن های کنجد با پوشش های پلاستیکی مناسب اقدام کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما