کدخبر : 148383
یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت

جوامع بومی تالاب «هیرم» را برای مهاجرت پرندگان پاکسازی کردند

جنوب پرس: جوامع بومی تالاب هیرم در لارستان فارس با پاکسازی تالاب آماده مهاجرت زود هنگام پرندگان کنار آبزی شدند.

جوامع بومی تالاب «هیرم» را برای مهاجرت پرندگان پاکسازی کردند

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، با توجه حضور زودتر از موعد پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی به تالاب هیرم در لارستان فارس، انجمن سبز اندیشان خور و دوست داران محیط زیست، با همکاری کارکنان اداره حفاظت محیط زیست، سرچشمه و محیط اطراف تالاب را پاکسازی کردند.

خدانظر انصاری رییس اداره محیط زیست لارستان گفت: امسال پرندگان مهاجر کنار آبزی یک ماه زودتر از سالهای قبل به تالاب دائمی هیرم مهاجرت کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لارستان اظهار داشت این تالاب بکر و زیبا با وسعت هشت هزار و ۱۲۸ هکتار در دشت لار و در مسیر اوز به بنارویه بین روستاهای کوره و هیرم قرار گرفته است.

 تالاب مذکور در گرم و خشک ترین منطقه جنوب استان فارس و با تنوع زیستی بی نظیر خود، چون گوهری در منطقه لارستان می درخشد و از نظر علمی برای پژوهشگران محیط زیست دارای اهمیت فراوان است.

 تالاب هیرم سالانه پذیرای ۴ هزار پرنده مهاجر آبزی و کنار آبزی از کشورهای همسایه می باشدکه شامل اردک سر سبز، کفچه نوک، فلامینگو، حواصیل خاکستری، پلیکان، درنا، اگرت و سایر پرندگان کنار آبزی است و هرچند آب این دریاچه شور است اما از زیبایی آن کاسته نشده است.

خوشبختانه به دلیل امنیت منطقه به دفعات مشاهده شده که این پرندگان اقدام به لانه سازی و تخم گذاری کرده اند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما