کدخبر : 148352
یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۲
فاقددیدگاه
پرینت

پرورش شتر در استان بوشهر توسعه می یابد

جنوب پرس: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: پرورش شتر در استان بوشهر توسعه می یابد.

به گزارش جنوب پرس ، افشین قطبی اظهار داشت: در سال جاری اولین موافقت اصولی واحد پرورش شتر داشتی در شهرستان دشتی صادر گردیده و امید است که به زودی و پس از صدور پروانه تاسیس، شاهد راه اندازی آن و همچنین واحد فرآوردی شیر و فرآورده های لبنی شتر در استان باشیم.

وی صدور پروانه چرا برای شترداران استان را از مهمترین مشکلات پرورش شتر در استان عنوان کرد.

کارشناس مسئول دام های سنگین مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی همچنین ضمن بازدید از کارگاه عبابافی در روستای بحیری شهرستان دشتی، ثبت جهانی عبای شتر استان بوشهر را به عنوان یک ضرورت دانست.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر هویت گذاری شترهای استان، واگذاری زمین برای احداث استراحتگاه شتر، تامین آب شرب مورد نیاز از طریق حفر چاه و راه اندازی واحدهای شترداری نوین از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد.

قطبی با تاکید بر اهمیت توسعه پرورش شتر به عنوان یک دام کاملاً وابسته به مرتع، احیاء مراتع و توسعه کشت گیاهان مناسب مرتعی برای استفاده شتر بویژه گیاه خارشتر اظهار داشت: با توجه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر توسعه کشت گیاه خارشتر، طرح جامعی در این خصوص در حال تهیه است که پس از نهایی شدن به استانها ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است، صدور پروانه چرا برای شترداران استان از مهمترین مشکلات پرورش شتر در استان می باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما