کدخبر : 148348
یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

عشایر کهگیلویه،لنده و چرام با ۴ دستگاه تانکر آبرسانی می‌شوند

جنوب پرس: رئیس امور عشایر کهگیلویه،چرام و لنده گفت: آبرسانی به جمعیت سه هزار نفری عشایر سه شهرستان به وسیله سه تانکر سیار انجام می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، سید خداداد اجتهادی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به خشک شدن چشمه‌ها عشایر هر روز برای تأمین آب مورد نیاز خود چشم به راه تانکرهای آبرسانی هستند.

رئیس امور عشایر سه شهرستان کهگیلویه،چرام و لنده گفت: ۴۳۰ چشمه تأمین آب مناطق عشایری در پی کاهش نزولات آسمانی خشک و خانوارهای عشایری با مشکل آب مواجه شدند.

اجتهادی، تأمین آب شرب عشایر،بهسازی چشمه‌ها،تأمین علوفه و بازگشایی جاده‌ها را از اولویت‌های مهم در حوزه عشایری سه شهرستان عنوان کرد.

وی، افزود: مشکل آب شرب عشایر در حالی است که امور عشایر برای آبرسانی سیار به جمعیت سه هزار نفری عشایر تنها چهار دستگاه تانکر در اختیار دارد.

این مسؤول با بیان اینکه آبرسانی سیار به عشایر نیازمند اختصاص تانکرهای بیشتری است، گفت: اداره کل وعده تأمین یک دستگاه دیگر برای تأمین آب شرب عشایر داده است.

وی، به اقدامات انجام شده در راستای خدمات‌رسانی به جامعه عشایر اشاره و تصریح کرد: یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر جاده عشایری در کهگیلویه داریم که نیاز به بازگشایی مستمر دارند.

اجتهادی، از بازگشایی ۳۵۰ کیلومتر جاده عشایری در کوچ پاییزه خبر داد و گفت:توزیع پنل خورشیدی بین خانوارها و ساخت سرویس‌های بهداشتی از دیگر خدمات بوده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما