کدخبر : 148342
یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۹:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

رابطه مصرف فست‌فودها و ناباروی

جنوب پرس: فست فودها غذاهایی هستند که به دلیل آماده شدن زود و راحت و البته داشتن ظاهری جذاب تبدیل به یکی از پرطرفدارترین غذاه شده‌اند که اگر بدانیم چه خطرات جبران ناپذیری بر سلامت ما دارند هرگز به سراغ آنها نخواهیم رفت.

به گزارش جنوب پرس ، زندگی امروزی سبک‌های کاملا متفاوتی پیدا کرده است، رفتارهای سنتی را فراموش و یک‌ سری امکانات را جایگزین سبک زندگی سالم کرده‌ایم که عواقب منفی در سلامتی دارد.

زندگی روزمرگی در دنیایی امروزی انسان‌های را به سمت غذاهای فست فودی برده و بخصوص نوجوانان و جوانان به دلیل استفاده زیاد بیشتر در معرض خطر هستند.

فست فود یا غذای حاضری غذایی است که از رستوران‌های فست فود تهیه می‌شود انواع ساندویچ، همبرگر، چیزبرگر و دیگر انواع برگرها، ماهی و میگوی سوخاری، هات‌داگ، فیلهٔ استیک گوشت یا مرغ، سیب‌زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاری، ناگت مرغ، تاکو (نوعی غذای مکزیکی)، انواع پیتزا و انواع سالاد در فهرست غذای رستوران‌های فست فود به چشم می‌خورد.

در این رستوران‌ها، غذای از پیش آماده را در مدت کوتاهی بعد از سفارش، به مشتری تحویل می‌دهند خیلی از این رستوران‌ها، رستوران‌های واقعی نیستند، چون جایی برای نشستن و غذا خوردن ندارند. از این نظر بیشتر شبیه یک فروشگاه عرضهٔ مواد غذایی هستند.

کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص استفاده از فست‌فودها گفت: فست فودها سبب بلوغ زودرس و سپس ناباروری در بین قشر جوانان و نوجوانان می‌شود.

 زینب بختیاری با اشاره به بدی فست فودها، اظهار کرد: فست فودها غذاهایی هستند که به دلیل آماده شدن زود و راحت و البته داشتن ظاهری جذاب تبدیل به یکی از پرطرفدارترین غذاه شده‌اند که اگر بدانیم چه خطرات جبران ناپذیری بر سلامت ما دارند هرگز به سراغ آنها نخواهیم رفت.

کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: بر اساس بررسی‌های پژوهشگران در کشورهای مختلف، ارتباط معنی داری میان مصرف فست فودها و ابتلا به چاقی، دیابت، چربی خون و… وجود دارد.

وی اضافه کرد: افرادی که بیش از ۲ بار در هفته به رستوران‌های فست فود می‌روند نسبت به کسانی که کمتر از ۳ بار در ماه غذای آماده مصرف می‌کنند ۴.۵ تا ۹ کیلوگرم اضافه وزن دارند و ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار می‌گیرند؛ موضوعی که سلامت آنها را به خطر می‌اندازد و به کاهش طول عمرشان منجر خواهد شد.”

بختیاری بیان کرد: اگر بخواهیم به بارزترین ضرر فست فود بر سلامت جنسی اشاره کنیم، ابتدا بلوغ زودرس و سپس ناباروری اساسی ترین مشکلاتی که اکثر قشر جوانان و نوجوانان ما را درگیر کرده است.

این کارشناس صنایع غذایی در ادامه توضیح داد که خانم ها برای سوزاندن کالری یک چیزبرگر باید ۲ ساعت پیاده روی کنند و آقایان با یک و نیم ساعت پیاده روی می توانند این میزان کالری را بسوزانند.

بختیاری می‌گوید: اگر در منوی رستوران‌ها میزان کالری غذا و مقدار ورزش مورد نیاز برای سوزاندن این کالری نمایش داده شود، افراد با وسواس بیشتری غذا سفارش می‌دهند.

وی به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی در باره فست‌فودها گریزی زد و بیان کرد: مصرف فست فودها بویژه برگرها ۳ بار در هفته یا بیشتر احتمال بروز پوکی استخوان را نیز تا ۱۵درصد افزایش می‌دهد.

کارشناس صنایع غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از آنجا که بیشتر فست فودها با غوطه ور شدن در روغن داغ تهیه می‌شوند، مصرف مداوم شان میزان کلسترول بد یا همان چربی خون را بشدت افزایش می‌دهد و این غذاهای چرب، بشدت پرکالری و چاق کننده‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما