کدخبر : 148300
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

۳ محور توسعه کهگیلویه و بویراحمد با انبوهی از پروژه‌های تعطیل و نیمه‌تمام

جنوب پرس: باید اذعان کرد پروژه‌های مربوط به اولویت‌های توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد یا تعطیل هستند و یا در رکود به سر می‌برند.

به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج آن گونه که مسؤولان پیشین استان کهگیلویه و بویراحمد مدام می‌گفتند و مسؤولان کنونی از جمله استاندار و معاونین به کرات گفته‌اند استان کهگیلویه و بویراحمد برای نیل به توسعه اولویت‌هایی دارد که مهم‌ترین آن‌ها محورهای ارتباطی و راه‌هاست.

همین چند روز پیش بود که عزیز فیلی معاون امور عمرانی استاندار گفته بود اولویت‌های ما در راستای توسعه حول سه محور راه و گردشگری و آب است.

به گزارش فارس اما خوب که بنگریم بیشترین و مهم‌ترین پروژه‌های راکد و نیمه تمام در استان در همین سه بخش است که به صورت لاک‌پشتی یا در دست تکمیل است و یا که چندین و چند سال است این پروژه‌ها راکد و تعطیل هستند.

در بخش راه از مهم‌ترین پروژه‌هایی که نیمه فعال بوده و به صورت کند عملیات اجرایی روی آن انجام می‌شود محور پاتاوه دهدشت است که اکنون با فرا رسیدن فصل سرما و بارش‌ها نباید چندان به فعال بودن آن خوشبین بود.

محور یاسوج به اصفهان که چند روز پیش پیمانکاران با نمایش تصویری نشان دادند پروژه را به دلیل نبود اعتبارات تعطیل کرده‌اند.

آن‌ها از وضعیت بد پرداخت‌ها گلایه داشتند که چرا باید به پروژه‌ای با چنین حجم و بزرگی تنها ۱٫۵ میلیارد تومان تخصیص داده شود.

از پروژه راه‌آهن که چندین ماه است دیگر هیچ خبری شنیده نمی‌شود و اصولا معلوم نیست که آیا این پروژه از سوی دولت و وزارت راه پی‌گیری خواهد شد یا نه پروژه‌ای که در هنگام کلنگ‌زنی سر و صدای زیادی به پا کرد و شاید بیشتر آن جنبه تبلیغی داشت.

در حوزه گردشگری از پروژه تله‌کابین که هیچ خبری نیست و موزه یاسوج با وضعیتی که در طول یک دهه گذشته داشته کم کم خود به موزه پروژه‌ها باید سپرده شود.

اما در حوزه آب که یکی از اولویت‌های استان برای توسعه است سد تنگ‌سرخ که می‌بایست خیلی سال‌ها پیش ساخته می‌شد اکنون توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال ساخت است و تا آماده شدن چند سال دیگر کار نیاز دارد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست چند روز پیش با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی که وضعیت سد کلات چگونه است تعبیری ناامید کننده از وضعیت این سد داشت و آن را دارای قابلیت اجرایی ندانست.

سایر پروژه‌های آب مثل سد کوهبرد نیز وضعیت مبهمی دارند و با این تفاسیر باید اذعان کرد که پروژه‌های مربوط به اولویت‌های توسعه استان یا تعطیل هستند و یا در رکود به سر می‌برند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما