کدخبر : 148184
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

طرح تقویت بنیان خانواده در ۳۵ مدرسه کشور اجرایی می شود

جنوب پرس: رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد دفتر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح تقویت بنیان خانواده به صورت پایلوت در حدود ۳۵ مدرسه کشور و ۵ مدرسه فارس اجرایی می شود.

طرح تقویت بنیان خانواده در ۳۵ مدرسه کشور اجرایی می شود

 به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، سید عین‌الله تیموری‌فرد در اولین دوره آموزشی تربیت مدرس طرح تقویت بنیان خانواده در شیراز گفت: گروه هدف طرح تقویت بنیان خانواده دانش آموزان ۱۰ تا ۱۴ ساله هستند.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد دفتر آسیب  های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به  فاصله ایجاد شده بین اولیا و دانش آموزان، گفت: این طرح می تواند موجب همبستگی و اتحاد بین والدین و نوجوانانشان در حیطه  مختلف شود.

تیموری فرد با تاکید بر اینکه تقویت بنیان خانواده هدف این برنامه است. گفت: این طرح که با حضور بچه‌ها و والدینشان در مدرسه انجام می شود به این صورت است که ابتدا والدین و نوجوانانشان به صورت همزمان و جدا از یکدیگر آموزش می بینند سپس در جلسات آخر نوجوانان ووالدین در کنار یکدیگر آموزش خواهند دید و طی این مدت آنها با همراهی یکدیگر شعارهایی را باهم می خوانند و بازی‌هایی انجام می دهند.

وی افزود: در این طرح و طی ۷ جلسه آموزشی، بر اساس محتوای ارائه شده که متناسب با فرهنگ جامعه ما طراحی شده، آموزش‌هایی به دانش آموزان و والدین ارائه می شود که موجب همبستگی و رفاقت بیت والدین و فرزندان شده  و به نوعی والدین را به نوجوانانشان نزدیکتر می‌کند.

تیموری‌فرد با اشاره به اینکه این طرح برای دومین سال است که در کل کشور پایلوت می شود، گفت: سال گذشته در شهرستان‌های استان تهران، استان خراسان رضوی، استان اصفهان اجرا شد و امسال نیز در هفت استان از جمله فارس و در هر استان پنج مدرسه به صورت پایلوت اجرا می شود.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد دفتر آسیب  های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال در حدود ۳۵ مدرسه کشور این طرح اجرا می شود، گفت: این برنامه با استفاده از یک سری بازی‌های بسیار راحت، سعی می کند دیدگاه  های پدر و مادر را به فرزندان نزدیکتر کند تا از این طریق خیلی از مشکلاتشان حل شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما