کدخبر : 148182
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای برنامه روزهای انیمیشن به مناسبت روز جهانی هنر متحرک سازی

جنوب پرس: روزهای انیمیشن به مناسبت روز جهانی انیمیشن ٢٨ اکتبر(٦ آبان)در دانشکده فنی دختران شیراز آغاز شد.

اجرای برنامه روزهای انیمیشن به مناسبت روز جهانی هنر متحرک سازی

به گزارش جنوب پرس ، گروه انیمیشن دانشکده فنی دختران شیراز در این ۳روز به بهانه انیمیشن  دانشجویان این رشته و رشته های دیگر را با این رشته بیشتر آشنا می کنند، این رشته تا بحال ۳ ورودی داشته و دانشجویانش هنوز فارغ التحصیل نشدند.

در پیوند با این رویداد، مدیر گروه انیمیشن دانشکده فنی دختران به خبرنگار مهر گفت: کمیته تخصصی  و اجرایی برگزاری این مراسم  با حضور آرتمیس هوشیار، مهگان فرهنگ، فاطمه محمدی، مرضیه عرفان منش و مهرناز حاصلی تشکیل شده است که با همکاری دانشجویان فعال و برتر این حوزه اداره می گردد.

مهگان فرهنگ با بیان اینکه انیمیشن هنری است که شاخه های بسیاری  دارد و از همه هنرهای تجسمی، نمایشی، ادبیات و از همه مهمتر تکنولوژی بهره می گیرد، گفت: از روزهای آغازین نقاشی های متحرک و ایجاد توهم حرکت برای بشر تا به امروز  سیل مشتاقان این هنر  بسیار است و امروزه انیمیشن حتی نقش مهمی را  در اقتصاد کشورها بوجود آورده و فرهنگسازی می کند.

وی افزود: ۳ روز با انیمیشن در دانشکده فنی دختران از ٥ تا ٧ آبان برقرار است، در طی این روزها کارگاه های تخصصی انیمیشن، ارایه آثار دانشجویان، پخش آثار کوتاه و بلند انیمیشن در سالن اجتماعات دانشکده و برگزاری جلسات نقد و بررسی  همراه آن می باشد.

فرهنگ در عین حال از برپایی جشن ویژه روز انیمیشن که یکشنبه ٦ آبان می باشد خبر داد و گفت: این برنامه با سخنرانی دکتر جاهدی، رئیس دانشکده فنی دختران آغاز شده و کارگاه های تخصصی با حضور مدیر گروه این رشته خانم آرتمیس هوشیار،  بیژن کیا و پخش آثار شاخص انیمیشن می باشد؛ در طی این سه روز اساتید فاطمه محمدی، مرضیه عرفان منش، مهرناز حاصلی برای دانشجویان کارگاه های شناخت، تحلیل، استاپ موشن، پیکسلیشن را برگزار خواهند کرد، پوستر و طراحی محیطی روز این جشن توسط دانشجویان این رشته طراحی و ارایه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، این اولین حرکت دانشگاهی منسجم و مستقل در سطح دانشگاه های فارس در راستای روز جهانی انیمیشن است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما