کدخبر : 148173
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

انتقال و جابجایی رایگان زائران با ۴۴ دستگاه اتوبوس و تاکسی

جنوب پرس:  شهردار آبادان از انتقال و جابجایی رایگان زائران اربعین حاضر در شلمچه با بهره گیری از ۴۴ دستگاه اتوبوس و تاکسی مربوط به این شهر خبر داد.

انتقال و جابجایی رایگان زائران با ۴۴ دستگاه اتوبوس و تاکسی

به گزارش جنوب پرس ، حسین حمیدپور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری آبادان به عنوان شهرداری معین خرمشهر در بحث خدمات رسانی به زئران اربعین حسینی خدمات قابل قبولی را تاکنون ارائه کرده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: برای این منظور شش دستگاه اتوبوس و ۳۸ دستگاه تاکسی از آبادان زائران را تا شلمچه به صورت مجانی انتقال می دهند.

وی با اشاره به اعزام یک دستگاه خودرو و ۲ دستگاه موتور آتش نشانی به منطقه شلمچه از دو هفته پیش از آغاز رسمی خدمات رسانی در ایام اربعین، ظهار کرد: ۱۲ سرویس بهداشتی برای استفاده زائران و ۲ دستگاه تانکر آبرسانی به منظور انتقال آب شرب مورد نیاز مهیا شده است.

شهردار آبادان با بیان اینکه نگهداری ۴۰۰ متر از مسیر پیاده روی اربعین در منطقه شلمچه بر عهده  شهرداری آبادان نهاده شده است، تصریح کرد: در صورت نیاز به ارائه خدمات، شهرداری آبادان خدماتی را در بین کار استانداری خوزستان و شهرداری خرمشهر نیز ارائه می دهد، این خدمات برای کمک و تسهیل در امور انجام می شود.

حمیدپور همچنین از برپایی یک موکب مشارکتی با سپاه در منطقه شلمچه خبر داد و گفت: در این مکان خدمات مختلفی از جمله توزیع سه وعده غذای پخت شده توسط سپاه، فراهم سازی محل استراحت زائران، سرویس بهداشتی و حمام برای زائران مهیا شده که به زائران خدمات می دهد.

وی افزود: در قطعه ای که تحویل شهرداری آبادان شده با هماهنگی و همکاری با مسئولان دانشکده علوم پزشکی خدمات درمانی مورد نیاز هم ارائه می شود.

وی اظهار کرد: کیوسک «از من بپرس» به منظور اطلاع رسانی از مسیر راه‌های منتهی به مرز شلمچه در ابتدای جاده آبادان – اهواز برپا شده است، در ضمن ۲ هزار تراکت آموزشی و فرهنگی با موضوع اربعین نیز تهیه و در اختیار زائران قرار می گیرد.

 به گفته شهردار آبادان خدمات این شهرداری حداقل تا پنج روز پس از اربعین و یا تا پایان بازگشت کامل زائران به کشور ادامه دارد.

حمیدپور تصریح کرد: امروز نیز با توجه به افزایش زائران در حال بازگشت، هشت دستگاه اتوبوس در مرز شلمچه مستقر شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما