کدخبر : 148102
جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

معیار فضیلت وشخصیت انسان در اسلام تقوا است/اربعین نمادآزادی خواهی

جنوب پرس:  امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: معیار فضیلت و شخصیت انسان در اسلام تقوا است.

معیار فضیلت وشخصیت انسان در اسلام تقوا است/اربعین نمادآزادی خواهی

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام خاضع در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر یاسوج افزود: بدانیم که معیار برتری انسانها بر مال و اموال و عشیره نیست بلکه تقوا و فضیلتی است که از تقوا به دست آمده است.

وی همچنین با اشاره به حضور بسیاری از مردم کشور در اربعین حسینی و کربلای معلی تصریح کرد: امروز اربعین حسینی نمادی از وحدت و اخلاص و ارادت به اهل بیت است.

خاضع افزود: زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع)  سعادتی است برای دنیا و آخرت و در اربعین حسینی مسلمین از ۲۰ کشور دنیا در کربلای معلی حضور می یابند.

وی با بیان اینکه مراسم باشکوه اربعین نماد آزادی خواهی است، گفت: اربعین یادآور حماسه ای است که نشان  از عزت اسلام و ایستادگی در برابر ظلم و ستم دارد.

خاضع افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب دفرموده اند؛ اربعین نشان مغناطیس بزرگ حسینی در جهان اسلام است.

امام جمعه موقت شهر یاسوج در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به سوء استفاده برخی از افراد از شرایط اقتصادی کشور گفت: مبارزه دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی امری مهم است و این برخورد اعتماد مردم را به دنبال دارد.

وی اظهار داشت: برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی ضروری است و مفسدان اقتصادی باید بدانند که این ملت و قضات شریفش ایستاده اند.

خاضع شفافیت مسئولان با مردم را از شاخصه های حکومت اسلامی عنوان کرد.

وی افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری برخورد و پیام شفاف باعث توانمندی حکومت اسلامی و مشارکت مردم خواهد شد.

خاضع همچنین با اشاره به  ۱۳آبان گفت: در ۱۳ آبان ۵۷دانش آموزان و دانشجویان بر علیه شاه خرورش کردند و این روز به نام روز مبارزه با استکبار جهانی است.

وی افزود: چهل سال از انقلاب می گذرد و در این چهل سال، جمهوری اسلامی از همه موانع عبور کرد و رهنمود های امام راحل و خلف صالحش و مردم فهیم ایران، شکست آمریکا را رقم زد و امروز نیز تروریسم اقتصادی آمریکا آخرین تیر ترکش امریکا و حربه جدید استکبار است که با درایت مردم در این جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما