کدخبر : 148098
جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

ترسیم آینده روشن برای پیشرفت های حوزه علوم اعصاب شیراز

جنوب پرس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با پیشرفت هایی که در زمینه انجام جراحی های نادر و پیوندهای اعضا در شیراز انجام می شود، انجام جراحی پیوند مغز در شیراز هم قابل ترسیم است.

ترسیم آینده روشن برای پیشرفت های حوزه علوم اعصاب شیراز

به گزارش جنوب پرس ، دکتر علی بهادر در نخستین همایش بین المللی علوم اعصاب افزود: در حال حاضر شیراز، تنها مرکز انجام نقشه برداری مغز در جنوب کشور در شیراز است که امیدواریم همواره شاهد توسعه پیشرفت های این مرکز باشیم.

او با بیان اهمیت مغز در بدن انسان و نقش تاثیرگذار آن، ادامه داد: پیچیدگی های مغز به گونه ای است که به هر میزان پیشرفت های علمی در این رشته دست یابیم، هنوز در ابتدای کار قرار داریم، زیرا مغز از پیچیدگی های خاصی برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز نیز با بیان اینکه این مرکز در زمینه تربیت اساتید علوم اعصاب و آموزش دانش آموزان استعدادهای درخشان و پژوهشکده معلم، فعالیت‌های مطلوبی داشته است، هدف از برگزاری این همایش را ترویج علوم اعصاب و استفاده از تکنیک‌های روز در این کنگره اعلام کرد.

دکتر مجیدرضا فرخی محورهای عمده این همایش را نقشه شناختی مغز، علوم اعصاب محاسباتی، الکترو فیزیولوژی، پروتزهای سیستم عصبی و توان بخشی عصبی شناختی معرفی کرد.

او با اشاره به اینکه به کمک فناوری‌ های نوین این مرکز امکان بررسی عملکرد مغز فراهم شده است، توضیح داد: به کمک این یافته ها، چنانچه قسمتی از مغز آسیب دید یا از بین رفت می ‌توان آن را درمان و از آسیب های بیشتر آن جلوگیری کرد.

رئیس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز با بیان اینکه طی سال‌ های گذشته پژوهش‌ های متعددی انجام و به ثبت رسیده که همین امر موجب شده مرکز علوم تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ردیف ۱۰ مرکز ممتاز دانشگاهی جای گیرد، از پیگیری برای راه اندازی انجمن آلزایمر در مرکز علوم اعصاب شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش بین المللی از خدمات دکتر «عبدالکریم وصال» در زمینه علوم اعصاب تجلیل شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما