کدخبر : 148097
جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

موقعیت جدید شلمچه برای اربعین سال آینده بهره برداری می شود

جنوب پرس: دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت:با توجه به اقدامات انجام شده در اجرای طرح استقرار موقعیت جدید خدمات رسانی اربعین در شلمچه، این محل سال آینده بهره برداری می شود.

موقعیت جدید شلمچه برای اربعین سال آینده بهره برداری می شود

به گزارش جنوب پرس ، مرتضی بانک عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران در شلمچه، پایان کار طرح جامع اربعین شلمچه در سال آینده را پیش بینی و اظهار کرد: با بهره برداری از طرح جامع اربعین شلمچه که با همت سازمان منطقه آزاد در مرز شلمچه در حال اجراست، تمهیدات برای تردد روان تر زائران فراهم می شود و زائران حسینی سال آینده از امکانات بهتری همچون آسفالت و جاده سازی مناسب تری در محدوده ای ۹۰ متری برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه بر مناسب بودن تمهیدات مناسب در مرز شلمچه برای اربعین امسال نیز تاکید کرد و گفت: امسال جمعیتی معادل سال گذشته از مرز شلمچه تردد کرده اند و بخشی از جمعیت مرز مهران نیز به سمت مرز بین المللی شلمچه سوق داده شده اند که تمهیدات و زیرساخت های مطلوبی برای این جمعیت از سوی سازمان منطقه آزاد اروند دیده شده است.

دبیر شورای مناطق آزاد کشور، فراهم سازی این امکانات را در تسهیل روند گذر زائران تاثیر گذار دانست و بیان کرد: امسال تمهیدات فراهم شده همچون جدا سازی محل تردد خودروهای سنگین، سواری و مسیر پیاده رویی زائران در تسهیل تردد تاثیر گذار بوده به نحوی که سرعت گذر زائران از مرز شلمچه کمتر از ۲ دقیقه برآورد شده است.

بانک همچنین خدمات رسانی و فراهم سازی تمهیدات و زیرساخت ها در شلمچه عراق توسط منطقه آزاد اروند را یادآور شد و افزود: با امکانات تدارک دیده شده در مرز شلمچه، ظرفیت پذیرش زائرین اربعین بسیاری فراهم شده است و شاهد حضور حداکثری زوار در این گذرگاه هستیم و امیدوارم در آینده بتوان تسهیلات بیشتری را برای عاشقان حسینی ایجاد کرد.

وی اختلاف قیمت ارز در دو کشور ایران و عراق و همچنین سفر بدون تهیه ویزا را از عمده مشکلات زائران در مرز شلمچه دانست و از فراهم سازی زمینه صدور ویزا و توزیع ارز دولتی میان زائران به عنوان راهکاری برای رفع این مشکلات یاد کرد.

بانک در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران از دوگانگی مدیریتی در مرز شلمچه اعلام بی اطلاعی کرد و وعده پیگیری موضوع را داد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پس از بازدید از فرودگاه آبادان، مرکز اداری، فرهنگی و همایش های منطقه آزاد اروند را نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان مراحل ساخت آن قرار گرفت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما