کدخبر : 148063
پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

نانوایان ملزم به استفاده استاندارد از نمک در نان هستند

جنوب پرس: معاون سیاسی استانداری هرمزگان گفت: با کنترل و نظارت بیشتر دستگاه های نظارتی بر تولید نان باید نان با کیفیت و سلامت به دست مردم برسد و نانوایان ملزم به استفاده استاندارد هستند.

نانوایان ملزم به استفاده استاندارد از نمک در نان هستند

به گزارش جنوب پرس ، بهروز اکرمی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان، عنوان کرد: عدم کیفیت و استاندارد نبودن نان استان به هر دلیلی قابل قبول نیست و نباید نان بدون کیفیت به دست مردم داد.

وی به کیفیت گندم و آرد موجود در هرمزگان اشاره کرد و گفت: طبق گفته اعضای این کارگروه، گندم و آرد استان مشکلی ندارد اما نانی که به دست مردم می رسد با کیفیت و استاندارد نیست، حتما جایی از کار مسئله ای وجود دارد که نان استان با مشکل روبرو است.

اکرمی اضافه کرد: نان به عنوان یک کالای تولیدی فرایند تولید دارد که این فرایند نیازمند به روز رسانی چه از لحاظ ماشین آلات و همچنین نیروی انسانی است تا بتوان محصولی با کیفیت و مطابق با استانداردهای لازم تولید کرد.

وی تاکید کرد: باید تمامی نیروهای انسانی در امر تولید نان در استان مورد آموزش فرایند پخت نان قرار گیرند و نان با کیفیت و سلامت به دست مردم برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان میزان بالای نمک در نان استان را غیر قابل قبول دانست و عنوان کرد: با آموزش های لازم به واحدهای تولید نان در هرمزگان باید میزان مصرفی نمک در نان استان را استاندارد سازی نمود چنانچه پس از برگزاری دوره های آموزشی باز هم تخلفی از سوی واحد نانوایی صورت گرفت با آن برخورد جدی خواهد شد.

وی بر آگاهی بخشی از میزان نمک موجود در نان و مضرات آن به مردم تاکید کرد و افزود: مردم باید از میزان نمک مصرفی در نان و مضرات آن مطلع شوند و این امر یکی از وظایف  این کارگروه است.

اکرمی تصریح کرد: مردم باید از نوع آرد مصرفی در نان های گوناگون و استاندارد استفاده از نمک و سبوس در آنها مطلع شوند تا در صورت تخلف واحدی علاوه بر اطلاع دستگاه های متولی، از خرید نان غیر استاندارد خود داری کنند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در کشور، گفت: این کارگروه توانست در سال ۹۶ رتبه برتر کشوری را در ایجاد هماهنگی بین بخشی کسب کند که جا دارد از حضور فعالانه اعضای کارگروه تشکر کنم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما