کدخبر : 148062
پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

ممنوعیت صید میگو درجاسک قانونی نیست/صیاد با ۵۰کیلو صیدپرونده دارد

جنوب پرس:  فرماندار جاسک با اشاره به ظرفیتهای بزرگ در بخش کشاورزی و شیلات گفت: ممنوعیت صید میگو در جاسک قانونی نیست.

ممنوعیت صید میگو درجاسک قانونی نیست/صیاد با ۵۰کیلو صیدپرونده دارد

به گزارش جنوب پرس ، محمد رادمهر با بیان اینکه شهرستان جاسک قطب تولید برخی از محصولات کشاورزی و آبزی در کشور است گفت: این ظرفیتها توسط مسئولان مورد حمایت قرار گیرد تا مردم با تولید آن علاوه بر ایجاد کسب کار بر اقتصاد شهرستان و کشور نیز موثر باشند.

رادمهر بیان داشت: ما با توانایی جوانان و نخبگان این مرز و بوم توانستیم از بسیاری از اقدامات اعمال شده دشمن بر کشور، در حوزهای سیاسی فرهنگی، اجتماعی عبور کنیم و اقدامات دشمن را سرکوب و به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کنیم.

فرماندار جاسک با اشاره به اینکه ما باید به اقتصاد مقاومتی و توانمندی داخلی تکیه کنیم، عنوان کرد: همه ما باید این را به خوبی بدانیم که آمریکا هیچگاه روی خوشی به ما نشان نخواهد داد زیرا  منافع این کشور در آبهای خلیج فارس و کشور ما که قبل از انقلاب یک جزیره امنی برای استکبار جهانی بود از دست آنها رفته است و تحمل این چیزها را ندارند.

رادمهر عنوان کرد: برای آنکه بتوانیم بسیاری از مشکلات موجود در شهرستانها را مرتفع سازیم مدیران کل استان با حضور در شهرستانها با اشرافیت کامل به موانع و کمبودهای تحت اختیار خود برای حل آنها به صورت جدی اقدام کنند.

فرماندار جاسک تصریح کرد: برخی مدیران کل استان هنوز به حوزه کار خود در این شهرستان سرکشی نکرده و اشرافیت لازم  ندارند  و برخی از مدیران شهرستان نیز کارایی لازم  ندارد علت آن هم عدم سرکشی ، نظارت وبرنامه ونقشه راه مدیرکل است ، حتی برخی کارمندان آن دستگاه مدیرکل را نمی شناسند.

وی با بیان اینکه شهرستان جاسک با این همه ظرفیت ها نباید مورد بی‌مهری برخی از مدیران قرار گیرد، اظهارداشت: در شهرستان جاسک بیشترین اراضی کشاورزی و بهترین آب  را در دشت جگین داریم که ظرفیت عظیمی برای ایجاد اشتغال و تولید است.

رادمهر عنوان کرد: در خصوص شیلات و صید میگو به صورت یک بام دو هوا نمی شود عمل کرد درصورتی که در کنارک و سیریک صید میگو آزاد است ولی در جاسک که مولد و تولید کننده میگو است صید این گونه آبزیان ممنوع اعلام شده است و افرادی با ۵۰ کیلو  صید میگو وجود دارد که دارای پرونده هستند.

وی افزود: طبق پیگیر هایی صورت گرفته قرار است که این موضوع بررسی و بازدید صورت گیرد تا در این خصوص تجدید نظر شود. ممنوعیت صید میگو قانونی نیست.

فرماندار جاسک گفت: مطالبات مردم و حقوق شهروندی را هم باید رعایت کنیم چون ما خادم مردم هستیم و باید در قبال حقوقی که می گیریم خدمات خوبی به مردم شریف شهرستان ارائه کنیم، منطقه مکران با وجود این که توجه خاصی نسبت به آن صورت گرفته سرمایه گذاری چندانی در اینجا ندیدیم و مدیران باید در این خصوص نیز نسبت به حوزه کاری خود همت مضاعفی داشته باشند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما