کدخبر : 148059
پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

تیمار ورهاسازی دومین پرنده شکاری/عقاب استپی در دنا به پرواز درآمد

جنوب پرس:  مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از تیمار و رهاسازی دومین پرنده شکاری تیمار شده در دامنه های طبیعت مناطق حفاظت شده استان خبر داد.

تیمار ورهاسازی دومین پرنده شکاری/عقاب استپی در دنا به پرواز درآمد

به گزارش جنوب پرس ، محسن جعفری نژاد بسطامی پیش از ظهر پنجشنبه در رابطه با جزئیات این رها سازی، افزود: با همت کارشناسان و محیط بانان استان، دومین پرنده شکاری تیمار شده طی دو روز گذشته در دامنه های مناطق حفاظت شده پایتخت طبیعت ایران به پرواز درآمد.

جعفری نژاد بسطامی با بیان اینکه یکی از شهروندان علاقمند و دوست دار محیط زیست و حیات وحش با مشاهده یک بهله عقاب استپی زخمی در مناطق غیرحفاظت شده استان نسبت به تحویل آن به سازمان محیط زیست اقدام کرد، ابراز داشت: معاینات اولیه نشان داد که این پرنده دچار مسمومیت تغذیه شده و این مورد عامل ضعف و عدم قدرت پرواز را در پرنده ایجاد کرده است.

وی افزود: بعد از اطمینان نسبت به سلامت این پرنده در مرکز تیمار داری شهرستان دنا، عقاب استپی در منطقه دنا به پرواز درآمد.

مدیرکل محیط زیست استان به ویژگی های این پرنده اشاره کرد و گفت: عقاب استپی پرنده ای تقریبا منزوی است که بیشتر در دشت های باز و خشک، مناطق نیمه بیابانی و کوه پایه ها زندگی می کند.

وی افزود: این پرنده به دلیل مهاجرت های دسته جمعی در نواحی وسیعی از کشور و بیشتر در محل های تجمع شبانه دیده می شود و از پرندگان مورد حمایت و حفاظت سازمان محیط زیست است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما