کدخبر : 148054
پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

صدور سند تک برگی زمین های کشاورزی شتاب می گیرد

جنوب پرس:  با تشکیل کارگروه مرکزی رفع تداخلات اراضی کشور، صدور سند تک برگی زمین های کشاورزی شتاب می گیرد .

صدور سند تک برگی زمین های کشاورزی شتاب می گیرد

به گزارش جنوب پرس ، رئیس سازمان امور اراضی کشور در کارگروه مرکزی رفع تداخلات کشور در شیراز گفت: این کارگروه متشکل از رییس سازمان امور اراضی، معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزرات اقتصاد و دارایی ، معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و دفتر حقوقی وزرات جهاد کشاورزی تشکیل شده و پس از رفع تداخل به اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی و صدور سند تک برگ برای توسعه بخش کشاورزی و اخذ تسهیلات بانکی می پردازد .

علیرضا اورنگی با اشاره به این‌که فارس یکی از استان‌های پیشرو، در اجرای قانون حدنگاری یا تهیه نقشه‌های کاداستر اراضی کشاورزی در کشور است افزود: از این رو فارس به عنوان میزبان استان‌های همجوار انتخاب شده و باحضور همه اعضای کارگروه استانی تشکیل جلسه داده است .

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار از پلاک‌های شناسایی شده دارای تداخل در کشور در دستور کار این کارگروه و کمیسیون‌های استانی قرار گرفته است.

به گفته وی با بررسی‌های صورت گرفته در این کارگروه ضمن تثبیت اراضی ملی و دولتی ، ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی ، به مستثنیات کشاورزان افزوده شده است .

کارگروه مرکزی رفع تداخلات کشور با حضور اعضای کمیسیون رفع تداخلات استان‌های فارس، اصفهان، بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد و چهار محال وبختیاری در شیراز برگزار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما