کدخبر : 147727
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

۱۰کیلومتر پیاده روی روستاییان برای یک تماس/ وعده ۵ ساله محقق نشد

جنوب پرس: مردم روستای چاغربال در میناب برای برقراری یک تماس تلفنی باید ۱۰ کیلومتر از روستا دور شوند تا بتوانند یک تماس برقرار کنند.

۱۰کیلومتر پیاده روی روستاییان برای یک تماس/ وعده ۵ ساله محقق نشد

به گزارش جنوب پرس ، حبیب عیدزاده، در عصر ارتباطات یکی از اساسی ترین امکانات برای مردم استفاده از تلفن همراه و اینترنت است تا علاوه بر استفاده مناسب از این امکانات در زندگی روزمره شان از مشکلات آنها هم کاسته شود.

هر چند در دولت های مختلف مسئولان تلاش کرده اند تا خطوط مخابراتی در تمامی شهرها و روستاها ایجاد شود. اما هنوز روستاهایی وجود دارد که از این  تکنولوژی محروم هستند و اغلب با مشکلاتی هم مواجه می شوند.

روستای «چاغربال» در بخش توکهور و هشتبندی شهرستان میناب از جمله روستاهای فاقد این امکانات است که با پیگیری های چندین ساله مردم، شوراها و بخشدار هنوز آنتن دهی تلفن همراه در این روستا با مشکل جدی روبرو است.

وعده پنج ساله مسئولان هنوز نتیجه بخش نشده است

مرتضی احمدی عضو شورای روستای چاغربال در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: این روستا با دو هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت از بزرگترین روستاهای بخش توکهور و هشتبندی است که از سال ۹۲تا کنون مردم مشکل آنتن دهی تلفن را پیگیری می کنند.

احمدی گفت: پنج سال است که شوراها و مسئولان در حال پیگیری این مشکل هستند اما مدیران متولی در مرکز استان با وعده های  خود مردم را سرگردان کرده اند.

عضو شورای اسلامی روستای چاغربال عنوان کرد: مردم در این روستا برای برقراری یک تماس تلفنی مجبورند ۱۰ کیلومتر از روستا خارج شوند تا امکان ارتباط تلفنی برقرار شود.

احمدی گفت: اگر در این روستا مردم با مشکلات سختی مواجه شوند در نبود آنتن دهی تلفن چگونه باید ارتباط برقرار کنند.

شهریار رنجبری بخشدار بخش توکهور وهشتبندی میناب در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن گلایه از عملکرد مدیران متولی حوزه ارتباطات گفت: در این بخش یکسری از  زیرساختهای مربوط به شرکت مخابرات وجود دارد که فاقد امکانات اولیه برای برقراری ارتباط است که مردم و اهالی چند روستا را با مشکل مواجه کرده است.

رنجبری بیان داشت: برای شرکت مخابرات زیبنده نیست که بعد از گذشت چندین سال نتواند این مشکل را برطرف کند، این مورد برای مردم، شوراها، بخشداری و مسئولان شهرستان قابل پذیرش نیست.

بخشدار توکهور و شهر هشتبندی عنوان کرد: در دهه محرم عده ای از کارشناسان مخابرات از این منطقه بازدید داشتند و اعلام کرده اند که قطعات مورد نیاز برای حل این مشکل جز ء وسایل تحریمی است و وجود ندارد.

رنجبری گفت: از طریق نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرمانداری ویژه شهرستان و سایر مسئولان بارها این مشکل مکاتبه شده است، اما این مشکل برای شرکت مخابرات به یک مهره گم شده تبدیل شده تا مردم این منطقه همچنان در سختی باشند.

نبود آنتن دهی تلفن، مسیر را برای قاچاقچیان باز کرده است

علی رئوفی رئیس شورای شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از آنجایی که ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم  وجود شبکه های مخابراتی در شهرها و روستاها،  اساسی ترین امکانات وزیر ساختهایی است که مردم باید از آن برخوردار باشند.

رئوفی بیان داشت: با توجه به اینکه شغل اکثر مردم این منطقه کشاورزی است، قطعا وجود امواج مخابراتی در روستای چاغربال بر اقتصاد و معیشت مردم تاثیر می گذارد.

رئیس شورای شهرستان میناب عنوان کرد:با توجه به اینکه مسیر روستاهای بخش توکهور و شهر هشتبندی محل گذر قاچاقچیان شده است، نبود آنتن دهی تلفن مسیر را برای آنها باز و امنیت را برای مردم سخت می کند.

مشکل تلفن های روستایی در میناب در آپدیت کردن شبکه های GSM وتبدیل آنها به همراه اول است

جواد عباس زاده رئیس مخابرات میناب در گفتگو با خبرنگار مهربیان داشت: شرکت مخابرات هرمزگان در صدد است تا با خدمات دهی بهتر به همه هم استانی ها در روستاها وشهرها برخی از مشکلات را مرتفع سازد وروستائیان هم از خدمات همراه اول در روستاهای خود بهره مند شوند.

عباس زاده گفت:آپدیت کردن شبکه های GSM روستایی وتبدیل آنها به همراه اول  در برنامه های کاری این شرکت قرار دارد وباتوجه به رایزنی های صورت گرفته  شهرستان میناب در اولویت قرارگرفته است.

رئیس مخابرات میناب عنوان کرد:دربرخی از روستاهای این شهرستان به خصوص روستای چاغربال  شهروندان با عدم آنتن دهی شبکه های مخابراتی مواجه هستند که سبب نارضایتی های آنها نیز شده ،اما کارشناسان شرکت مخابرات تمام تلاش را به کار گرفته اند تا این مشکل را برطرف سازند.

عباس زاده گفت: همه زیر ساختها را فراهم کرده ایم تا بتوانیم تلفنهای روستایی  را به شبکه های تلفن همراه اول انتقال دهیم تا دسترسی مردم به آنتن دهی آسانتر وبهتر شود.

رئیس مخابرات میناب تصریح کرد:حدود ده شبکه GSM روستایی در شهرستان به همراه اول تبدیل خواهد شد که با این کار بخش وسیعی از مشکلات مردم حل خواهد شد.

عباس زاده ضمن عذرخواهی از همه مردم شهرستان وروستاها به خصوص مردم روستای چاغربال بیان داشت: همه گلایه های مردم در این حوزه را به حق می دانیم ، اما از مردم شریف شهرستان  انتظار داریم تا با صبر وشکیبایی خود مدتی با شرکت مخابرات همکاری لازم داشته باشند تا باحل مشکلات وبروز کردن زیر ساختها این مشکلات را مرتفع سازیم

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما