کدخبر : 147624
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

پیش بینی۱۵۰اتوبوس برای زائران اربعین/۲۰هزار زائر به کربلا می روند

جنوب پرس: معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵۰دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران استان برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی پیش بینی شده است.
2929644

به گزارش جنوب پرس، عزیز فیلی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هر اتوبوس ۴۰ نفر از زائران را برای شرکت در پیاده روی اربعین به صورت کاروانی به جنوب می رساند.

وی بیان داشت: سال گذشته ۱۹هزار نفر از مردم استان در پیاده روی اربعین شرکت کردند و پیش بینی می شود که امسال نیز ۲۰هزار نفر با انجام مراحل قانونی و اخذ ویزا به پیاده روی اربعین حسینی اعزام شوند.

فیلی تصریح کرد: استان ما در داخل کشور و در کربلا و نجف ۳۰ موکب راه اندازی کرده که از این ۱۸موکب در سطح استان، سه موکب در خرمشهر و شلمچه، پنج موکب در کربلا و چهار موکب نیز در نجف هستند و ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئول صدور پروانه موکب ها است.

وی افزود: موکبهای راه اندازی شده همه شناسنامه دار بوده و کمیته بهداشت ستاد اربعین استان نیز با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نظارت بهداشتی این موکب ها را بر عهده دارند.

فیلی همچنین با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد مسیر تردد زائران از ۱۵ استان کشور است، گفت: زائران از استانهای چهارمحال و بختیاری، بخشی از استان اصفهان و یزد، کرمان، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی از مسیر استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت مرز شلمچه برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۳۵ هزار زائر پاکستانی نیز از مرز میرجاوه وارد کشور می شوند که بخش عمده این زائرین نیز از مسیر استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت مرز شلمچه حرکت می کنند.

منبع مهر/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما