کدخبر : 146938
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

۳۵میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان غرب مازندران اختصاص یافت

جنوب پرس: استاندار مازندران گفت: ۳۵میلیارد تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان از سیل اخیر استان اختصاص یافت.
1397071413553982115584974

به گزارش جنوب پرس، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده در رامسر اظهار داشت: ۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای جبران خسارات آسیب‌دیدگان از سیل اخیر در اختیار استان قرار گرفته که به‌تناسب میزان خسارت وارده بین مردم توزیع می‌شود‌.

وی با ابراز اینکه “هدف اساسی و اولویت خدمات‌رسانی در این مناطق؛ بازگشت زندگی مردم به روال عادی است و مرمت تأسیسات زیربنایی، راه‌ها و پل‌ها را در دستور کار قرار دادیم و این روند با جدیت تداوم دارد”، افزود: دستگاه‌های متولی همراه با پیمانکاران مکلف هستند با تداوم حضور در صحنه عملیات مرمت و بازسازی مناطق آسیب‌دیده نسبت به اجرای کامل پروژه‌ها و ایمن‌سازی نقاط لازم اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار، لایروبی و ایمن‌سازی رودخانه‌های استان را یک ضرورت عنوان کرد و گفت: این مهم به دستگاه‌ها ابلاغ شده و دستگاه‌های اجرایی و شرکت آب منطقه‌ای با گستردگی و سرعت در حال لایروبی و ایمن‌سازی هستند و باید در آینده این روند سرعت یابد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیل سهمگین اخیر، رودخانه‌های مفقودشده شناسایی شدند، گفت: سیل اخیر بیانگر این بود که مردم کارکرد رودخانه‌ها را تجربه نکرده بودند و امروز وزارت نیرو در حال بازسازی، احیا و آزادسازی مسیر تاریخی و اصلی این رودخانه‌ها است.

اسلامی با اظهار اینکه در سیل اخیر بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان به تأسیسات عمرانی و زیربنایی و ۲۰۰ میلیارد تومان به زندگی مردم استان خسارت وارد شده است، خاطرنشان کرد: از سوی هیئت دولت مصوب شد تا خسارات وارده در دو قالب تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به مردم جبران شود و بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به آسیب‌دیدگان در اختیار استان قرار گرفته که این اعتبارات از طریق فرم‌های بنیاد مسکن و جهادکشاورزی با توجه به میزان آسیب وارده مطابق شرایط و ضوابط در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گیرد.

استاندار با اعلام اینکه از ستاد مدیریت بحران کشور، مجوز جابه‌جایی ۵۰۰ واحد مسکونی از حریم و بستر رودخانه‌ها اخذ شده است، گفت: تسهیلات ارزان‌قیمت چهاردرصدی به آسیب‌دیدگان از سیل برای مرمت و نوسازی واحدهای مسکونی ارائه می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بیان داشت: باید از فرصت سیل اخیر به‌عنوان آغاز یک حرکت جهادی با حمایت و همکاری مردم آغاز کنیم و محیطی امن و ایمن را برای زندگی مردم فراهم، تا دیگر کسی از سیلاب و شدت باران آسیب نبیند.

منبع تسنیم/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما