کدخبر : 146505
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

آیا الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟

جنوب پرس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی دلایلی برای عدم لغو تحریم‌ها پس از الحاق ایران به FATF را تشریح کرد.
1397040911165022114602064

به گزارش جنوب پرس، سیدحسین نقوی‌حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی لوایح ۴‌گانه برای الحاق ایران به کارگروه اقدام مالی (FATF)،گفت: برخی موافقان الحاق ایران به FATF این طور عنوان می‌کنند که با الحاق به این کارگروه و نیز پذیرش مفاد آن، تحریم‌ها لغو می‌شود.

وی در رد استدلال موافقان الحاق ایران به FATF، اظهار داشت: این استدلال که با الحاق به این کارگروه ویژه اقدام مالی، تحریم‌ها لغو می‌شود، درست نیست؛ زیرا آمریکا به عنوان یکی از اعضای اصلی این کارگروه مخالف پذیرش دائمی ایران می‌شود و فعلا آنچه که مطرح شده، با تصویب این لوایح، ایران فقط از لیست سیاه کشورهای پرخطر از نظر حمایت از تروریسم و پولشویی خارج می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: اگر این طور فرض کنیم که ایران با تصویب این لوایح عضو دائمی FATF می‌شود که قطعا این طور نیست، هیچ تحریمی لغو نمی‌شود، زیرا تحریم‌‌های ثانویه آمریکا همچنان به قوت خود باقی است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در تشریح تحریم‌های ثانویه آمریکا، خاطرنشان کرد: تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران شامل برخی اشخاص، نهادها و گروه‌‌ها و نیز تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای و مبادله‌ است. بنابراین، با این اوصاف الحاق ایران به کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) نیز منجر به لغو تحریم‌ها نمی‌شود.

منبع تسنیم/

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما