کدخبر : 146470
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

خدمات مرکزجامع سلامت ۱۰ تخت خوابی شهدای سرچهان پایش شد

جنوب پرس: اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در بخش سرچهان، از نزدیک بر چگونگی ارائه خدمات سلامت بازدید کردند.

خدمات مرکزجامع سلامت ۱۰ تخت خوابی شهدای سرچهان پایش شد

به گزارش جنوب پرس ، سفر امروز یکشنبه اعضای هیات رئیسه دانشگاه به مناطق شرق استان، با حضور در بخش سرچهان، ادامه یافت.

از جمله اقدامات جدید مجموعه سلامت استان در این بخش، تجمیع خدمات بهداشت، درمان و اورژانس، با هدف ارائه خدمات یکپارچه به مراجعان و بیماران و تسریع در این امر بوده است.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در بخش های مختلف این مجموعه، از نزدیک، فرآیندهای خدمات رسانی را مورد ارزیابی قرار دادند.

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه در حاشیه این بازدید نظارتی، از پیگیری برای تجهیز این مرکز به رادیولوژی DDR و توسعه خدمات آزمایشگاهی خبر داد و گفت: با هدف ارتقای خدمات رسانی به مراجعان، در این مرکز در کنار خدمات درمانی، خدمات جامع سلامت و اورژانس، تجمیع یافته تا بتوان مجموعه کاملی از نیازهای بهداشت و درمان مردم را در کنار یکدیگر فراهم ساخت.

او دیگر هدف این اقدام را مدیریت صحیح هزینه ها عنوان کرد و افزود: این مرکز به جمعیتی بالغ بر سی هزار نفر در بخش سرچهان، خدمات رسانی می کند.

معاون درمان دانشگاه همچنین با اشاره به ارائه خدمات شبانه روزی و بی وقفه به بیماران در این مرکز، از پیگیری برای توسعه حضور پزشکان برای تکمیل این چرخه خدمات رسانی خبر داد و گفت: در مواردی نیز که بیمار نیاز به خدمات تکمیلی داشته باشد، به مراکز بیمارستانی بزرگتر اعزام می شود.

دکتر بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تیم نظارتی هیات رئیسه دانشگاه در این برنامه از بخش های بستری، پاراکلینیک، داروخانه و دندانپزشکی بازدید کرده و ضمن پایش خدمات، دستورات لازم را صادر کردند.

همچنین از پایگاه اورژانس مستقر در این مجموعه، به عنوان حلقه ای دیگر از خدمات تجمیعی سلامت، بازدید شد.

پنج نیروی امدادگر این پایگاه با کمک یک دستگاه آمبولانس، ماهانه به طور متوسط، در بیش از ۶۰ ماموریت امدادی حضور یافته و خدمات رسانی می کنند.

دیگر برنامه اعضای هیات رئیسه دانشگاه در بخش سرچهان، بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت توجردی بود.

این مرکز به عنوان یکی از بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت و با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی، دندانپزشکی، تزریقات و خدمات بهداشتی، به بیش از ۶ هزار نفر از جمعیت ۱۱ روستای بخش سرچهان، ارائه خدمت می کند.

دکتر بهادر و هیات همراه از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرده و در گفت و گو با کارشناسان و مراجعان، روند خدمات رسانی را پایش کردند.

رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محمدجواد طلایی امام جمعه سرچهان، دکتر عبدالخالق کشاورزی معاون درمان، دکتر مهرداد شریفی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت، کرامت الله افراشی معاون اجتماعی و دکتر حسام درستی مدیر نظارت و ارزیابی مواد و فرآورده های داروئی و دکتر سالار خواجه پور سرپرست مدیریت منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه در این بازدید، دکتر علی بهادر رئیس دانشگاه را همراهی می کردند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد