کدخبر : 146107
پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

دیدار مسئولین دستگاه های اجرایی فارس با کودکان شهید مدافع وطن

جنوب پرس: مدیران کل و نمایندگان دستگاه های فرهنگی عضو کمیته کودک هفته ملی کودک در ششمین روز از هفته کودک، با حضور در منزل شهید اکبر عبدالله نژاد با ۳ فرزند کودک ایشان، ادای احترام کردند.

دیدار مسئولین دستگاه های اجرایی فارس با کودکان شهید مدافع وطن

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس، صبح پنجشنبه، مدیران کل و نمایندگان مدیران دستگاه های فرهنگی استان فارس و عضو کارگروه هفته ملی کودک، به دیدار ۳ کودک شهید مدافع وطن، شهید اکبر عبدالله نژاد رفتند و با دلجویی و اهدای هدیه روز جهانی و هفته ملی کودک را به آنان تبریک گفتند.

بر اساس این گزارش، مدیر کل کانون فارس در این مراسم گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدافی دارد و یکی از این هدف ها، آموزش آموزه های دینی و مفاهیم ایثار و فداکاری است ما نیز سعی داریم در برنامه هایمان این آموزه ها را در نظر بگیریم و در ترویج آن بکوشیم و در همین راه دیدار با خانواده های شهدا که دارای فرزندان کودک هستند را سرلوحه امور قرار داده ایم.

افتخاری اضافه کرد: این کودکان، امانت های ارزشمندی هستند که رسیدگی به امور آن ها از وظایف کانون و همه دستگاه ها است و همه بر این باور هستند که باید برنامه های خوبی را برای این آینده سازان رقم زد.

مدیر کل کانون فارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: کودکان، اندیشمندان، بزرگان، پزشکان، معلمان و شخصیت های سیاسی آینده هستند؛ از این رو باید قدردان خانواده شهید بود که چشم و چراغ ما هستند و با تربیت فرزندانی شایسته درس ایثار و شهادت را به ما آموختند.

افتخاری خدمت به کودکان و نوجوانان به ویژه فرزندان شهیدان والامقام را وظیفه بزرگی دانست که بر عهده همه مسئولین است و از همسر شهید خواست از مدیران مطالبه کند تا در صورت داشتن نیاز در رفع این نیازها بکوشند و از خانواده شهید حمایت کنند.

مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان فارس نیز ضمن قدردانی از مدیر کل کانون فارس که این دیدار را رقم زده است گفت: خوب است که این برنامه ها و دیدار با خانواده شهدا محدود به یک روز و یک مناسبت نباشد و مدیران کل دستگاه ها برای دلجویی و رسیدگی به امور خانواده و فرزندان شهدا، در ایام مختلف سال و با برنامه ریزی مناسب در منزل شهدا حاضر شوند.

رجبعلی راهی، افزود: به گفته مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از خود شهادت نیست،لذا برگزاری یادواره ها، سرکشی از خانواده شهدا و کمک به پیشرفت فرزندان شهدا نیز از مصادیق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

در ادامه این جلسه سایر مدیران کل و نمایندگان مدیران نیز به ارائه صحبت پرداختند و در پایان هدایای دستگاه های مختلف به همسر و فرزندان شهید عبدالله نژاد اهدا شد. مادر شهید عبدالله نژاد نیز در این مراسم حضور داشت.

سربه گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ پاسدار شهید اکبر عبدالله نژاد، در سال ۱۳۹۳ در منطقه سراوان در درگیری با اشرار به فیض شهادت نائل شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما