کدخبر : 145796
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۳۱
فاقددیدگاه
پرینت

توفان ۱۴۵ سیستانی را روانه بیمارستان کرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: 145 نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از روز گذشته تا کنون روانه بیمارستان و مراکز درمانی شدند.
به گزارش ایرنا، عبدالرحمان شهنوازی اظهار داشت: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان و گرد و خاک که از روز یکشنبه منطقه سیستان را فرا گرفته به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

وی با اشاره به وضعیت درمانی مراجعان به بیمارستان ها افزود: ۲۷ نفر از این افراد بستری و ۱۱۸ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: توفان گرد و خاک با سرعت ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به ۱۹ برابر حد مجاز رساند.

شهنوازی ادامه داد: بر اثر بروز این پدیده روز گذشته مدارس شهرستان هیرمند تعطیل شدند.

به گفته رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک از عصر شنبه هفته جاری در شمال استان شروع و رفته رفته بر سرعت وزش باد افزوده شد تا اینکه دیروز بیشینه سرعت وزش باد به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

محمود دیانتی افزود: توفان دیروز دید افقی در محل ایستگاه فرودگاهی زابل را به ۹۰۰ متر کاهش داد و موجب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۲۸۵۳ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۹ برابر حد مجاز برسد و کیفیت هوا را به شدت کاهش دهد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید در نقاط مستعد تا امروز در منطقه تداوم دارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد