کدخبر : 145633
یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

واکنش رئیس به مرگ مشکوک «خاشقجی»

رئیس دیدبان حقوق بشر با انتشار پیامی در توئیتر به مرگ موشک روزنامه نگار منتقد عربستانی در استانبول واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «کنت راث» رئیس دیدبان حقوق بشر در پیام خود در توئیتر می نویسد: قتل روزنامه نگار منتقد جمال خاشقجی پس از آنکه وی وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده موجب افزایش هراس شده است.

پیش از راث، «سارا لی ویتسون» رئیس اجرایی دیدبان حقوق بشر در خاورمیانه و شمال آفریقا نیز از وحشت روزنامه نگاران عربستانی از مرگ مشکوک خاشقجی گزارش داده بود.

گزارش‌های اولیه پلیس ترکیه حاکی است که «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود داخل کنسولگری عربستان در ترکیه کشته شده است.

خبرگزاری رویترز با انتشار این خبر به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که وی ترور شده و جسدش از کنسولگری به بیرون منتقل شده است.

یکی از این منابع آگاه گفت: «ارزیابی اولیه پلیس ترکیه این است که آقای خاشقجی داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول کشته شده است. ما معتقدیم این قتل با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته و جسد او به بیرون از کنسولگری منتقل شده است».

این در حالی است که کنسولگری عربستان سعودی در استانبول حضور خاشقجی در کنسولگری را تکذیب کرده است.

«یاسین اکتای» مشاور رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه شنبه شب در واکنش‌ به ناپدید شدن «جمال خاشقجی» منتقد سیاسی رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول گفت که «آنچه علیه خاشقجی صورت گرفته، جنایت است».

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما