کدخبر : 145568
یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد ۲ بخش جدید در جاسک زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم می‌نماید

جنوب پرس: عضو شورای اسلامی استان هرمزگان گفت: ايجاد دو بخش جديد در غرب و شرق جاسک زمینه رفع مشكلات مردم این شهرستان را فراهم می‌نماید.

به گزارش جنوب پرس ، محمد شریفی امروز اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر در این شهرستان فقط دو بخش مرکزی و لیردف وجود دارد که با ایجاد بخش سوم و چهارم در غرب و شرق جاسک می‌تواند در رشد منطقه کمک شایانی نماید.

وی با اشاره به اینکه غرب جاسک به زودی شاهد تحولاتی عظیم خواهد شد و استقرار نمایندگی ادارات پس از ارتقاء به بخش باعث می‌شود که عمده مشکلات مردم آن خطه رفع گردد، افزود: پتانسیل موجود در دهستان گابریگ جهت ارتقاء به بخش نیز می‌تواند باعث پیشرفت شرق جاسک گردد.
عضو شورای اسلامی استان هرمزگان گفت: یکی از ملاک‌های مهم ارتقاء در بحث تقسیمات کشوری جمعیت می‌باشد که به نظر می‌رسد در همه مناطق نباید این ملاک را در نظر گرفت.
شریفی یادآور شد: شرایط استراتژیک و خاص بخصوص در بعضی از مناطق به مانند مکران ایجاد می‌کند که در جهت رشد این گونه مناطق به سایر ملاک‌ها بیشتر توجه گردد.
گفتنی است، میزان تراکم جمعیتی در حوزه مکران نسبتا کم می‌باشد که قطعا با استقرار صنایع و تبدیل شدن شهرستان جاسک به منطقه آزاد دگرگون خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما